Kredi Kartınız İnternet Alışverişine Kapalıysa Bunları Yapın

/ 6 Kasım 2017 / 1.245 / yorumsuz
Kredi Kartınız İnternet Alışverişine Kapalıysa Bunları Yapın

Kredi Kartını İnternet Alışverişine En Kolay ve En Hızlı Şekilde Nasıl Açılır?

İnternetten alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih eden kişilerin 31 Aralık 2017 tarihine kadar bunun için onay vermeleri gerekiyor. Daha önce kredi kartını internete alışverişe açtıran kişilerin de vermiş oldukları bu onay yeni kanunun çıkarılması ile önemsiz hale gelmiş durumda. 17 Ağustos 2017 tarihinde yapılan değişiklikler sonucunda 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak için mutlaka kredi kartı sahibinin onay vermesi gerekiyor.

İnternetten Kredi Kartı İle Alışveriş Yapanlar Dikkat!

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmaya devam etmek istiyorsanız öncelikle mutlaka bankanızı arayarak onay vermeniz gerekmektedir. Aksi durumda 31 aralıktan sonra yapacağınız işlemlerde kredi kartınız onay vermeyeceği için alışveriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Kredi kartından otomatik ödeme talimatı olan kişiler ise yapılan değişiklikten etkilenmeyecek olup otomatik ödeme talimatı olan kişilerin ödemeleri yine kredi kartlarından düzenli olarak tahsil edilmeye devam edilecektir.

Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açtırabilirim?

Son dönemde pek çok kişinin kredi kartı dolandırıcılığı mağduru olmasının ardından kredi kartının internete açılması için kart sahiplerinin özel bir talepte bulunması gerekiyor. Bunun için mobil şube kullanan kişilerin mobil şube üzerinden onay vermelerine izin verilirken yine banka şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunarak ya da kısa mesaj göndererek kredi kartınızı internetten alışveriş için aktif hale getirebilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank müşteri hizmetleri 444 25 25 telefon numarası üzerinden, Akbank Direkt internet şubesi ve tüm Akbank şubeleri üzerinden bu işlemi yaptırmanız mümkündür. SMS ile kredi kartını alışverişe açtırmak için INTERNET yazıp 8885 numarasına SMS göndermeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

SMS ile onay vermek için ONAY yazıp ardından kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 3340 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Paracard’ı internete açmak için ise ACIK yazıp yine bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini ekleyerek oluşturduğunuz mesajı 3340 numarasına göndermeniz yeterlidir. Bunlara ek olarak Garanti Bankası internet şubesi, Garanti Bankası şubeleri ve Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 333 üzerinden de bu işlemi yapmanız mümkündür.

Yapı Kredi World Card Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

World kredi kartını kullanan kişilerin onay vermek istemeleri durumunda Yapı Kredi mobil uygulama, Yapı Kredi internet şubesi, Yapı Kredi müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 444 üzerinden bunu yapmaları mümkündür. Buna ek olarak SMS onayı için AÇIK yazıp ardından müşteri numaranızı yazarak 4944 numarasına göndermeniz yeterlidir.

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartınızı internetten alışverişe açtırmak için İş Bankası şubeleri ve 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. SMS ile bu işlemi gerçekleştirmek için ise 4402 numarasına SANALONAY yazdıktan sonra İş Bankası bankamatik kartı ya da kredi kartı numaranızın son 6 hanesini yazarak oluşturduğunuz kısa mesajı göndermeniz yeterlidir.

QNB Finansbank Card Finans Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank şubeleri, QNB Finansbank internet şubesi, QNB Finansbank mobil bankacılık uygulaması ve QNB Finansbank şubeleri üzerinden kredi kartınızı internete açtırabilirsiniz. Kısa mesaj göndererek kredi kartı onayı vermek için ise INTERNET yazdıktan sonra kredi kartı numaranızın son 4 hanesini bu kısa mesaja ekleyerek oluşturduğunuz mesajı 2273 numarasına göndermeniz yeterlidir. Yine QNB Finansbank müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 222 0 900 numarası üzerinden de kartınızı internet alışverişine açtırabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

TEB müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 200 0 666 numarası üzerinden ya da CEPTETEB uygulaması üzerinden onay verebilirsiniz. SMS ile onay vermek için ise AÇIK yazdıktan sonra kredi kartı numaranızın son 4 hanesini de ekleyerek oluşturduğunuz kısa mesajı 2941 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Halk Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi kartını internetten alışverişe açtırmak için tüm Halkbank şubeleri üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi Halk Bankası internet şubesi, mobil şube ve Halk Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 222 0 400 numarasından yararlanabilirsiniz. Kısa mesaj ile kredi kartını internete açtırmak isteyen kişilerin ise ONAY yazıp 3404 numarasına kısa mesaj göndermeleri yeterlidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası maksimum kredi kartı ya da diğer kredi kartı ürünlerini internetten alışverişe açtırmak için Ziraat Bankası şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunabileceğiniz gibi Ziraat Bankası mobil şube, Ziraat Bankası internet şubesi, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 220 00 00 numarasını aramanız yeterli olacaktır.

ING Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

ING mobil uygulaması üzerinden ya da 0850 222 0 600 numaralı ING Bank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden kredi kartınızı internetten alışverişe açtırabileceğiniz gibi aynı işlem için ONAY yazdıktan sonra kredi kartınızın son 4 hanesini ekleyerek oluşturduğunuz mesajı 2205 numarasına SMS gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girdikten sonra ONAY yazıp arada bir boşluk bıraktıktan sonra kredi kartınızın son 4 hanesini de ekleyip oluşturduğunuz kısa mesaj metnini 6635 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Buna ek olarak Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 222 0 724 numarasını da arayarak kredi kartını internetten alışverişe açtırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.