Kulaklık Takılı ama Takılı Göstermiyor Sorunu

/ 13 Ağustos 2019 / 965 / yorumsuz
Kulaklık Takılı ama Takılı Göstermiyor Sorunu

Kulaklığınızı cihaza takıyorsunuz ama kulaklığı algılamıyor ise size bu konuda yardımcı olacağız. Kulaklığınızı taktıktan sonra müzik ya da bir video açtığınız zaman ses dışarı çıkıyorsa bu kulaklığı tam takmamanızdan kaynaklı olabilir.

Kulaklık girişine dikkat edin çünkü cihazınız kulaklığı algılamayabilir. Sorun devam ediyorsa başka bir kulaklıkla deneyin. Sorun hala devam ediyorsa, cihazınızın kulaklık girişine kir kaçmasından kaynaklıdır.

Bu sorunu çözmek için toplu iğne ya da kürdan yardımıyla kulaklık girişinde olan tozları almanız gerekecektir. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken fazla bastırmamanız gerekiyor. Fazla kurcaladığınız zaman hoparlör girişine zarar verebilirsiniz. Aynı zamanda kulaklık girişine sert bir şekilde üfleyerek bu tozların çıkmasına sebep olabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirerek kulaklığınızı devreye sokmuş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.