Kurdaki Artış Cep Telefonlarına Yansıdı!

/ 15 Ağustos 2018 / 1.179 / yorumsuz
Kurdaki Artış Cep Telefonlarına Yansıdı!

Cep Telefonu Fiyatları Neden Yükseldi?

Son günlerde akıllı cep telefonu sektörü birbiri ardına büyük markaların zam haberleri ile sarsılmaya devam ediyor. Özellikle de son 2 aylık süreçte cep telefonlarına büyük oranda zam gelmiş durumda. Cep telefonlarına bu dönemde ortalama yüzde 20 ile yüzde 30 arasında zam geldi. Peki, cep telefonu fiyatları neden yükseldi?

Kurdaki Artış Cep Telefonlarına Yansıdı!

Son aylarda dolar ve Euro da yaşanan bariz artış ne yazık ki akıllı cep telefonu sektörünü de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dolar ve Euro kurunda yaşanan artış yurt dışından dövizle getirilen bu teknolojik ürünlerin fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. İthalatçılar bir süre bu zararı kendi ceplerinden karşılamaya çalışırken yaşanan zararın korkunç boyutlara ulaşması sonunda zam haberinin verilmesini kaçınılmaz bir hale getirdi. Dolar kurunda yaşanan artış ne yazık ki cep telefonu fiyatları içinde artış anlamına geliyor.

Özellikle De iPhone Markalı Telefonlar Zamlandı!

Akıllı cep telefonu markaları Türkiye pazarındaki ürünlerine birbiri ardına zam açıklamasında bulunmaya devam ederken en fazla zam gören cep telefonu markası ise iPhone olarak öne çıkıyor. iPhone markalı cep telefonlarında seçilen modele göre değişmekle beraber cep telefonlarına ortalama bin lira kadar bir zam geldiği belirtiliyor. Android işletim sistemini kullanan cep telefonları da zamlanırken dolar kurundaki yükselişin bu şekilde devam etmesi halinde ikinci bir zam dalgası kaçınılmaz olarak görülüyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.