Laptop Vidasını Nasıl Sökebilirim?

/ 19 Eylül 2019 / 708 / yorumsuz
Laptop Vidasını Nasıl Sökebilirim?

Dizüstü bilgisayarların, arka kısmında yer alan yıldızlı vidaları görmüşsünüzdür. Bu vidalarda zorlama olduğu zaman bilgisayar hasar görebilir. Vidaların baş kısmı deforme olur. Tornavida ile destek verdiğiniz zaman boşa çıkacak konuma gelir.

Eğer siz de bu vidaları sökmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İnternet üzerinden araştırma yaptığınız aman hasarlı vida çözücüleri görebilirsiniz. Bu başlıklar 40 TL ile 60 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Eğer hasarlı vida çözücü almak istemiyorsanız bu vidaların arasına japon yapıştırıcısı dökerek tornavida ile çıkarmaya çalışabilirsiniz. Ayrıca vida ile tornavida arasına lastik tutturarak çıkarmaya çalışabilirsiniz.

Başka bir yöntem olarak vida üzerine lehim atarak çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemleri deneyerek tornavida ile sökülmeyen vidaları sökmüş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular