Lenova A5 Fabrika Ayarlarına Çevirme

/ 30 Mart 2019 / 340 / yorumsuz
Lenova A5 Fabrika Ayarlarına Çevirme

Lenova A5 cihaza sahipseniz ve cihazınızda yavaşlama, donma, virüs tarzı sıkıntı yaşıyorsanız format atma işlemine başvurabilirsiniz. Format atarak cihazınızı ilk gün olan haline geri getirebilirsiniz. İkinci el olarak cihazınızı satışa çıkaracaksanız aynı şekilde A5 cihazınıza format atabilirsiniz.

Telefonunuzda oluşan sorundan dolayı servise götürecekseniz, özelinize girilmemesi için telefonunuzu yine fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekebilir. Lenova A5 cihaza nasıl format atılacağı konusunda sizlere yardımcı olacağız. Aşağıda bulunan adımları takip ederek ve uygulayarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Lenova A5 Format Atma İşlemi

Format atmadan önce cihazınızın şarj seviyesine dikkat edin. %50’nin üstünde şarj seviyesine sahip olmanız gerekmektedir. Format atmadan önce galerinizin, rehberinizin, dosyalarınızın mutlaka bir yedeğini alın.

Lenova cihaza format atma işlemi uygulamak için iki yöntem vardır. İlki menü üzerinden, ikincisi ise tuşlar sayesinde format atma işlemini uygulayabilirsiniz. Menü üzerinden format atma işlemini aşağıda olan adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

  • Cihazınızı açıp menü alanına tıklayın.
  • Ayarlar kısmına geçin.
  • Ayarlar alanında bulunan Yedekle ve sıfırla alanına basın.
  • Fabrika ayarlarını sıfırla bölümüne geçin.
  • Ardından telefonu sıfırla ve son olarak her şeyi sil.

Üst kısımda bulunan aşamaları uygulayarak Lenova A5 cihazınızı sıfırlamış olursunuz.

İkinci yöntem yani tuşlar üzerinden format atma işlemi;

  • Lenova A5 cihazınızı kapatın. Güç ve ses açma tuşlarına aynı anda basılı tutun.
  • Karşınıza çıkan logoda Wipe User Data ve Fuse Wiper Data alanına bastığınız zaman cihazınızı bu yol sayesinde fabrika ayarlarına çevirmiş olursunuz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular