Lenova Z5 Fabrika Ayarlarına Çevirme

/ 29 Mart 2019 / 403 / yorumsuz
Lenova Z5 Fabrika Ayarlarına Çevirme

Eğer Lenova Z5 cihaza sahipseniz ve telefonunuzun yavaşladığı için ya da virüslere karşı önlem almak adına format atmak istiyorsanız yardımcı olacağız. Telefona nasıl format atılacağını bilmiyorsanız ya da teknik servise vermeden önce fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekiyorsa, nasıl format atacağınızı aşağıda olan adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

Telefona format atma işlemi sadece virüs, yavaşlama ya da servise göndermek için atılmaz. Aynı zamanda cihazınızı ikinci el olarak satışa sunacaksanız fabrika ayarlarına, ilk günkü aline çevirmeniz lazım. Format atma işlemini anlatmadan önce son olarak cihazınızda bulunan fotoğraf, belgeler, notlar, rehber ve sosyal medya şifrelerinizin yedeğini almayı unutmayın.

Lenova Z5 Fabrika Ayarlarına Döndürme İşlemi

Format atmadan önce yedek alma işlemini tamamlayın ve şarjınızın en az %50 olmasına dikkat edin.

  • Cihazınız format atılmaya hazırsa, menüyü açın.
  • Menü kısmından ayarlar alanına giriş yapın.
  • Ayarlar alanında bulunan yedekle ve sıfırla bölümüne tıklayın.
  • Ardından fabrika ayarlarını sıfırla bölümüne basın.
  • Telefonu sıfırla kısmı ve en son olarak her şeyi sil alanına tıklayın.

Yukarıda bulunan adımları takip ettiğiniz zaman Lenova Z5 cihazınıza format atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. İki adım olarak telefona format atabilirsiniz. İlki yukarıda olan adımları takip ederek ikincisi ise tuşları kullanarak format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tuşları kullanarak format atmak için;

Cihazı kapatın, ses tuşuna ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun. Wipe User Data ve daha sonra Fuse Wipe Data adımlarını takip ederek cihazınıza format atabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.