LG G7 Üzerinde Yavaş İnternet Nasıl Onarılır?

/ 13 Nisan 2020 / 251 / yorumsuz
LG G7 Üzerinde Yavaş İnternet Nasıl Onarılır?

LG G7 kullanıcıları tarafından internet gecikmesi ile alakalı pek çok şikayet geliyor. İnstagram, facebook gibi pek çok sosyal medya platformlarını kullanırken bu sorun ile çok sık karşılaşabilirsiniz. G7 cihazınızın internet problemine sahip olmasının birçok nedeni olabilir ve bu nedenler genelde bellidir.

Sinyal gücünün çok az olduğu yerdesinizdir ve telefonunuz çekmiyordur. Kablosuz ağınızda bir sorun vardır. Girmeye çalıştığınız sitenin veya uygulamanın çok fazla kullanıcısı vardır. Bağlı olduğunuz ağı kullanan kişi sayısı fazladır. Cihazınızın arka planında birden fazla çalışan program yer almaktadır. Bu tarz belirttiğimiz nedenlerde internette problem yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenden dolayı belirttiğimiz şeylere dikkat edilmesi de internette yaşanan sorunu gidermede yardımcı olacaktır. Fakat bunları düzeltmenize rağmen internetiniz yavaş çalışmaya devam ediyorsa nasıl çözüleceğine dair olan yolları sizinle paylaşıyoruz.


Öncelikle cihazınızı açın. Hemen ardından menüye geçin. Bu adımlar sonrasında ayarlara geçin. Ayarlarda bağlantıları seçin. Hemen ardından kablosuz’u seçin. Kablosuzu seçtikten sonra bu özelliği kapatmak için açık/kapalı kısmında kapalıya geçin. İnternet problemi yaşayan cihazların bir çoğunda bu işlemler genellikle sorunu çözecektir. Ancak buda çözmüyorsa ‘Önbellek Bölmesini Sil’ kısmı bunu düzeltmelidir. Bu yöntemi uygularken cihazınızda ki verilerin hiçbiri silinmeyecektir.

Önbellek kısmını da şu şekilde temizleyebilirsiniz. Öncelikle Uygulama önbelleğini şu talimatlarla temizleyebilirsiniz. Cihanızınızı açın, Önbelliğini temizlemek istediğiniz dosyayı seçin ve uygulama bilgisi ekranından önbelleği temizle tuşuna basın. Tüm uygulamaların önbelleğini temizlemek içinse ayarlara girip daha sonra depolamayı seçin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.