LG Q6 Android 8.1 Güncellemesi Başladı

/ 11 Temmuz 2018 / 1.820 / yorumsuz
LG Q6 Android 8.1 Güncellemesi Başladı

LG Q6 Android 8.1 Güncellemesi Korede Başladı

Güney Kore’deki kullanıcılar, LG Q6 ünitelerinin Android Oreo‘yu zaten aldıklarını ve işletim sisteminin getirdiği genel özellikleriyle birlikte LG’nin bazı yeni özellikler de sunduğunu bildirdi .

Q6 artık DTS: X 3D stereo ses desteği, kamera LED özelleştirme özelliğini kullanıyor – şimdi aramalar, mesajlar ve müzik dinlerken yanabilir. Kamera uygulaması, QR kodlarını da tarama özelliğini desteklemektedir. Bu anlamda güncelleme öncesinde ihtiyaç duyulan 3. taraf uygulamaların kullanılmasına gerek kalmamıştır.

LG Q6 Güncelleme Boyutu

Güncelleme boyutu yaklaşık 1,170MB civarında oldukça ağırdır ve cihazların diğer değişikliklerine ne zaman geleceğini bilmiyoruz, yani Q6 + ve Q6 alfa. Ayrıca Oreo’nun globalleşeceği zaman hakkında bilgi yok. Bu anlamda Türkiyeye ve diğer ülkelere güncellemenin ne zaman yansıyacağı ile ilgili net bir bilgi yer almıyor. Ancak, Q6 varyantları ile global muadilleri arasında donanım ve kullanıcı arayüzü açısından küçük bir fark olduğu için, bunların kısa bir süre içinde güncellenmesini bekleyebiliriz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.