LİME, elektrikli bisiklet ile İngiltere pazarına girdi!

/ 27 Kasım 2018 / 546 / yorumsuz
LİME, elektrikli bisiklet ile İngiltere pazarına girdi!

 

Lime elektrikli bisikletleri

 
Son zamanlarda manşetlere çıkmış olan San Francisco merkezli mobilite kuruluşu Lime, ilk elektrikli destekli bisikletlerinin gelmesiyle İngiltere pazarına girdi. Tanıtım, ilk olarak Milton Keynes’de, daha sonraki şehirlerin haftalar içinde takip edeceği bir yerde gerçekleşecek.

Lime’s limansız(parksız) elektrik destekli bisikletlerin ilk grubu Milton Keynes Alışveriş Merkezi’nden kiralanabilir. Bisikletler, sürücülere yardımcı olmak ve pedal çevirmek için gereken enerji miktarını azaltmak için elektrik motorları kullanır. Elektrikli destekli bisikletler, insanların daha fazla hızda ilerlemesine izin verir ve aynı zamanda tepeler ve basamak eğimlerinin neredeyse düz olmasını sağlar.

Milton Keynes’deki Lime bisikletlerinin kilidini açmak için 1 sterline (yaklaşık 1,28 dolar), daha sonra da 15 dakikalık sürüş süresine mal olacak. Lime İngiltere sokaklarına 50 bisiklet koyarak başlayacak, ancak şirket önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla şehre genişlemeyi planladığını söyledi. Maliyet, ülkedeki diğer e-bisiklet paylaşım programlarından önemli ölçüde daha yüksektir ve Amerikan binicilerin aynı hizmet için ödeme yaptıklarından % 28 daha fazladır.

Bununla birlikte, Lime İngiltere’de ilk kenetlenmeyen elektrikli yardımcı bisiklet şeması olacaktır. Daha önce gitmiş olanlar, ya Mobike gibi batarya ile çalışan motorlara sahip olmayan ya da kenetlenmeyen bisikletleri denemiş oldular. İngiltere, bütünüyle bisiklet paylaşımına aldırış etmedi. Manchester’da Mobike çekilmeye zorlandı ve Derby’de kayıp ve terk edilmiş e-bisikletlerin raporları benzer bir tablo çizdi.

Lime’nin İngiltere genel müdürü Jaanaki Momaya şunları söyledi: “Bu plan, kentin etrafından dolaşmak için emisyon içermeyen, uygun fiyatlı, erişilebilir ve uygun bir yol olacaktır.” Milton Keynes’in dediği gibi: “Lansman için daha iyi bir yer düşünemiyoruz. İngiltere’de ve kısa süre içinde diğer alanlara genişlemek için sabırsızlanıyoruz. ”

Lime zaten ABD’de ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde güçlü bir varlığa sahiptir. Hem Amerikan hem de Avrupa şehirlerinde popüler olan Lime’ın e-scooterları, Ulaştırma yönetmelikleriyle ilgili sıkı bir Departman nedeniyle İngiltere’ye gelmeyecek. Rakip e-scooter şirketi Bird, Londra Queen Elizabeth Olympic Park’ta başlatmak için bir boşluk buldu, ancak piyasaya benzer bir rotayı takip etmesi beklenmiyor.

Lime 2017 yılında piyasaya sürüldü ve şimdi 1,1 milyar dolardan fazla değerlendi. Başlangıç, bu yıl Temmuz ayında bir bağış toplama çalışması kapsamında 335 milyon dolar topladı. Yatırımcılar arasında Uber ve Google vardı. Şirket son zamanlarda artan güvenlik endişeleriyle ilgili manşetlere imza attı. Bu hafta sonu, bir Lime scooter binicisinin ölümü, son üç ayda ABD’de rapor edilen üçüncü ölüm oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular