LinkedIn’da adınızı veya soyadınızı nasıl gizleyebilirsiniz?

/ 31 Ekim 2018 / 420 / yorumsuz
LinkedIn’da adınızı veya soyadınızı nasıl gizleyebilirsiniz?

 

LinkedIn’da ad veya soyad nasıl gizlenir?

LinkedIn‘de soyadınızı saklamak isteyebileceğiniz pek çok sebep olabilir. Her ne kadar platform profesyonel bağlantıların oluşturulması ve yönetilmesi ile ilgili olsa da, mahremiyetlerini korumak ve sadece onlara bağlı olanlarla belirli bilgileri paylaşmak isteyenler var. Gizliliğinizi korumak için yapabileceğiniz diğer önlemlerin yanı sıra, soyadınızı LinkedIn‘de saklaya biliyorsunuz , bu nedenle size bağlı olmayan kişiler tam adınızı bile göremezler.

Bu  durum özellikle, kullanıcı ikinci dereceden bağlantılarla bile bağlantı kurmak istemediğinde işe yarayabilir.
Gizliliğinizi korumak için isminizi LinkedIn‘de de gizlemek istediğinizi düşünüyorsanız, işte bu konuyla ilgili şunları yapabilirsiniz:

1. LinkedIn‘de oturum açın ve Profil simgesine basın.
2. Aşağı kaydırdıktan sonra Ayarlar ve Gizlilik‘i seçin.
3. Ayarlar sayfasının üst kısmında Gizlilik‘e basın.
4. Aşağı kaydırın ve ‘Soyadımı Kim Görebilir‘ seçeneğini göreceksiniz.
5. Yanında yazılı olan ‘Değiştir‘ üzerine tıklayın. Alternatif olarak, ayarları değiştirmek için seçeneğin kendisine de tıklayabilirsiniz.
6. Bu size iki seçenek gösterecektir. Bunlardan biri tam adınız, diğeri soyadınız veya kısaltılmış isminizin ilk harfini gösterir.
7. Kısaltılmış adı seçin ve otomatik olarak kaydedilecektir.

LinkedIn‘deki gizlilik ayarlarınızdaki bu özel sayfada, e-posta adresinizi veya platformdaki bağlantılarınızı kimlerin görebileceğini, profilinizin görünürlüğünü, kişileri ve takvimi senkronize ederek, kullanıcıları engellediğinizi ve takip etmeyi engelleyerek başka değişiklikler de yapabileceğinizi göreceksiniz. Başkalarının LinkedIn etkinliğinizi nasıl gördüğünü yönetmek ve bunlarla bağlantı kurmak istemeyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler