Logitech K810 Çok Cihazlı klavye incelemesi: Tek eksiği mobil kolaylık

/ 12 Kasım 2018 / 487 / yorumsuz
Logitech K810 Çok Cihazlı klavye incelemesi: Tek eksiği mobil kolaylık

 

Logitech K810 Çok Cihazlı klavye incelemesi

 

Logitech‘in K810, Windows 7 ve üstü, Android ve Apple iOS’u destekleyen altı sıralı QWERTY klavyedir. Çok cihazlı klavyeler, bir gereklilikten çok bir lüks. Ancak, eğer bu kadar eğiliminiz varsa, tabletler ve cep telefonlarında parmak oynatarak yazma konusunda size yardımcı olabilirler. Hareket halindeyken daha uzun e-posta ve belgelerle rutin olarak çalışıyorsanız, bu küçük bir şey değildir.

Logitech, K810‘u bir dizüstü bilgisayar çantasına veya cüzdanına sığacak kadar ince ve hafif olacak şekilde tasarladığından, çoğunlukla iki mobil işletim sistemi ile kullanacağınıza inanıyor. Fırçalanmış alüminyum kaplama ve lazerle kazınmış tuşları ile, en son mobil cihazlarla birlikte kullanılmak üzere yeterince şıktır.

Bu gözden geçirme, en iyi kablosuz klavyelerin devam eden topluluğunun bir parçasıdır. En iyi seçimimizi görmek, rakip ürünleri görmek ve satın alma tavsiyesi almak için oraya gidin.

Klavye ile aynı anda üç cihaza kadar bağlantı yapabilirsiniz. İşlem oldukça basittir: İşlev satırındaki üç Bluetooth tuşunu etkinleştiren, klavyenin altında tuhaf bir şekilde gömülü olan Bluetooth bağlantı düğmesine basın. Bunlardan birine basın, ardından bilgisayarınızla, tabletinizle veya telefonunuzla eşleştirmek için uygun talimatları izleyin. Bağlı cihazlar arasında geçiş yapmak için, yalnızca o cihazla ilişkilendirilmiş Bluetooth tuşuna basarsınız.

K810 üzerinde yazmak oldukça hoş. Anahtarlar duyarlı ve sessizdir ve içbükey yüzeyleri ve yuvarlak köşeleri parmaklarınızı  tuşlar arasında kolayca hareket ettirmenizi sağlar. Bilgisayarınızın klavyesinde bulabileceğiniz özel bir Windows anahtarı da bulunmaktadır, bu da sizi doğrudan Windows Başlat menüsüne götürecektir.

Klavyenin arka aydınlatması dahili hareket sensörü tarafından tetiklenir. Elleriniz klavyeye yaklaştıkça, tuşlar düşük ışıkta okumayı kolaylaştırmak için yanacaktır. Arka ışık, odadaki ışık miktarına bağlı olarak otomatik olarak ayarlanır veya bunu sırasıyla F5 ve F6 tuşlarını kullanarak yukarı veya aşağı doğru ayarlayabilirsiniz.

K810 üzerinde yazmak oldukça hoş. Anahtarlar duyarlı ve sessizdir ve içbükey yüzeyleri ve yuvarlak köşeleri parmaklarınızı tuşlar arasında kolayca hareket ettirmenizi sağlar. Bilgisayarınızın klavyesinde bulabileceğiniz özel bir Windows anahtarı da bulunmaktadır, bu da sizi doğrudan Windows Başlat menüsüne götürecektir.

Klavyenin arka aydınlatması dahili hareket sensörü tarafından tetiklenir. Elleriniz klavyeye yaklaştıkça, tuşlar düşük ışıkta okumayı kolaylaştırmak için yanacaktır. Arka ışık, odadaki ışık miktarına bağlı olarak otomatik olarak ayarlanır veya bunu sırasıyla F5 ve F6 tuşlarını kullanarak yukarı veya aşağı doğru ayarlayabilirsiniz.

K810 hakkında herkesin seveceği bir şey varsa, bazı dezavantajları vardır. En önemlisi, sayısal bir tuş takımını sürdürebilmesiyle taşınabilirliğinin büyük bir kısmını gerçekleştirir.

Benim için daha fazla rahatsız edici durum, bir tutucunun yokluğu veya yazarken mobil cihazları geliştirmenin başka bir yolu olmaması. Bu, Logitech’in K780 çok cihazlı klavyesi ve Keys To Go klavye ile diğerlerinin arasında yer aldığı bir şeydir , bu nedenle ihmali şaşırtıcıdır. Klavyede yazarken ekranı görünür hale getirmek için söz konusu mobil cihazı bir kitaba veya başka bir nesneye yöneltmek zorunda kaldım ve bu bir tür güçlük.

Yine de, K810 çok kullanıcılı ağır kullanıcılar için sağlam bir kablosuz klavyedir. Yolda ofise göre daha fazla e-posta yollayan biri iseniz, baş parmaklarınız size teşekkür edecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler