Maalesef EBA market durduruldu hatasının çözümü

/ 11 Ocak 2019 / 1.964 / yorumsuz
Maalesef EBA market durduruldu hatasının çözümü

Maalesef EBA market durduruldu hatasının çözümü

 

General Mobile e-tab 5 kullanıcılarının çok sık karşılaştığı “maalesef EBA market durdu” hatası artık baş belası olmaya başladı. Bir uygulama indirme sırasında veya yüklerken EBA market durdu hatası karşımıza çıkıyor. Peki bu hata nasıl çözülür? İşte EBA market durdu hatasının çözümü.

Genel anlamda Maalesef EBA market durdu hatası General Mobil e-tab 5 kullanıcılarında görülebilen bir sorundur. Hatanın sorununu aslında hepimiz tahmin edebiliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığınca dağıtılan ve kısıtlanmış bir Android sürümüyle geliyor. Google Play Store, oyun indirme ve internet kullanımlarında birçok kısıtlama göstermekte. Bu bakımdan öğrencilerin çoğunluğu bu tabletlerde yer alan MEB engellemesini kaldırmanın yollarını henüz daha araştırıyor. En bilindik yöntem root yetkisi veya rom atma olarak biliniyor. İşte hatanın sebebi bundan kaynaklanıyor. Atılan rom yani yazılım kaynaklı sorunlar buna neden olmakta.

 

EBA Nasıl Silinir?

 

EBA nasıl silinir? Sorusuna hemen cevap verelim. System / APP kısmına girip silebilirsiniz. Bunun yanı sıra sıfır romda atabilirsiniz. Maalesef EBA market durdu hatası aslında büyük bir sorun değil. Sadece bir uygulama yüklendiği sıra veya açıldığı sıra karşımıza çıkan bir sorun. Bu hata tablet kullanımınızı tam olarak engellemeyeceğinden kullanımlarınıza devam edebilirsiniz. İsteyen kişi EBA’yı kaldırmak için root yapabilir. Eğer sistem çok büyük bir sorun var ise bunun gibi çok fazla hata ile karşılaşırsınız. Örnek verecek olursak eğer, uygulama durduruldu, android çalışmayı durdurdu gibi sık sık hatalar almaya başlarsınız.

Bu gibi hatalarla da karşılaşırsanız eğer, root veya rom atmak yerine tabletinizi sıfırlamayı yani fabrika ayarlarına döndürmeyi denemenizde fayda olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.