Macbook Isınma Sorunu ve Çözümü

/ 1 Ocak 2019 / 721 / yorumsuz
Macbook Isınma Sorunu ve Çözümü

Macbook Isınma Sorunu ve Çözümü

 

Son zamanlarda Macbook kullanıcıları tarafından cihazlarının çok çabuk ısınmaya başladığına dair şikayetler geliyor. Konuyla ilgili Apple cephesinden resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak görünüşe bakılırsa kullanıcılar ısınma sorunundan bir hayli dertli. Peki, Macbook ısınma sorunu nasıl çözülür?

Macbook Isınma Problemi

 

Eğer Macbook bilgisayarınız son güncellemelerden sonra yüksek dereceye ulaşıyor ve dokunduğunuzda yüksek sıcaklık hissetmenize yol açıyorsa yapabileceğiniz önemli bir işlem bulunuyor. Geliştirilen iStat adındaki uygulama doğrudan Macbook fanlarının kontrol edilmesini mümkün hale getiriyor. Hali hazırda işlemciye ağır yük binse de yüksek seviyede çalışmaya başlamayan fanlar, manuel olarak hızlandırılabiliyor. Böylelikle sorun, rahat bir biçimde çözüme kavuşturulabiliyor.

iStat uygulamasını kullanmak son derece basit denilebilir. Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra açın ve sensor>fans sekmesine ulaşın. Akabinde Edit Fan Rules seçeneğine tıklayın ve rpm değeri girin. Burada 4500 rpm değerini girebilirsiniz. Bu değeri aktif hale getirmeniz halinde MAcbook’un fanları her daim bu seviyede çalışacak. Bunun sonucunda ise aşırı ısınma sorunu ile karşılaşmanız önlenmiş olacak.

Teknik Bir Problem Olmadığından Emin Olun

 

14 günlük deneme sürümü olarak kullanılabilen iStat uygulaması, ücretli kategori altında kullanılabiliyor. Uygulamayı kullanmadan önce teknik bir problem olup olmadığını düşünmeniz gerekiyor. Macbook’a ait herhangi bir donanım sorunu, aşırı sıcağa yol açabiliyor olabilir. Nitekim bu durum karşısında yetkili bir servise başvurmayı düşünebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.