Mac’inizde FaceTime Nasıl Kurulur?

/ 15 Ocak 2019 / 460 / yorumsuz
Mac’inizde FaceTime Nasıl Kurulur?

 

Mac’de FaceTime Nasıl Kurulur?

FaceTime, Apple‘ın yerleşik video ve sesli arama uygulamasıdır. İPhone‘unuzla eşleşir ve macOS‘ta telefon görüşmeleri yapmanızı sağlar.

FaceTime aramaları yapmak için bir iPhone’a ihtiyacınız yoktur (hatta iMessage kullanın), ancak bir telefon numarasından arama yapmak için birine ihtiyacınız olacaktır. İPhone’unuz yoksa, Apple Kimliğinizle ilişkili e-postadan, ancak yalnızca diğer FaceTime kullanıcılarına çağrı yapabilirsiniz.

İCloud’da oturum açın

Mac‘inizi ayarlarken zaten oturum açmış olmanız gerekir, ancak yapmadıysanız, Sistem Tercihleri’nde “iCloud” altında oturum açabilirsiniz. Bu hesabın, telefonunuzda kullandığınız hesapla aynı olduğundan emin olun.

İPhone’unuz, oturum açtıktan sonra iletilerinizi Mac’inizdeki iMessage ve FaceTime uygulamasına otomatik olarak iletmelidir, ancak değilse, telefonunuzdaki iCloud ayarlarında etkinleştirmeniz gerekebilir.

FaceTime’ı açın ve hesaplarınızı etkinleştirin

Varsayılan olarak, FaceTime Dock’ta olmalıdır, ancak onu Command + Space ile Spotlight’ta arayarak her zaman elde edebilirsiniz.

Uygulamada, “FaceTime” menüsünü açın ve “Preferences(tercihler)” komutunu tıklayın.

Tercihler penceresinde, Apple Kimliğinizin etkin olduğundan emin olun. Buradan, ulaşmak istediğiniz e-postaları ve telefon numaralarını, yeni aramaların başlatılacağı numarayı ve özel bir zil sesini de seçebilirsiniz.

İnsanların sizi “Engellenen” sekmesi altında aramalarını da engelleyebilirsiniz. Bu ayar iPhone’unuzla senkronize edilmelidir.

Çağrılar yapmak

FaceTime uygulamasında, yakın zamanda sohbet ettiğiniz kişilere çağrı yapabilir veya aramaları cevapsız bırakarak adlarının yanındaki video veya telefon simgesini tıklatarak arama yapabilirsiniz. Bir video araması veya sesli arama yapmak istiyorsanız, bir kişinin adına sağ tıklayıp açılan menüden “FaceTime” veya “FaceTime Audio” yu seçebilirsiniz.

Ayrıca, üstteki arama çubuğundan aramak istediğiniz birini de arayabilirsiniz(biri telefonla-biri çubukta arama).

Bu arama, tüm kişilerinizden çeker(gelir), bu nedenle Mac’inizle de senkronize edilmeleri gerekir. Neyse ki, varsayılan olarak olmalıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.