Mavi Tiki Kapatan Kişinin Mesajı Okuyup Okumadığı Nasıl Anlaşılır?

/ 17 Mart 2018 / 3.774 / yorumsuz
Mavi Tiki Kapatan Kişinin Mesajı Okuyup Okumadığı Nasıl Anlaşılır?

WhatsApp Mavi Tik Hilesi Nasıl Atlatılır?

Hatırlanacağı üzere mesaj okundu özelliği WhatsApp profiline ilk olarak 2014 yılında getirilmişti. Mavi tik olarak ta bilinen bu özellik ile beraber uygulama üzerinden anlık mesaj gönderen kişiler karşı tarafın mesajı görüp görmediğini anlayabiliyordu. Bu sayede eskiden cevap yazmak istemeyince “mesajını görmemişim” diyen kişiler artık bu bahanenin arkasına sığınamaz hale gelmişti. Bu özelliği kullanmak istemeyen kişilere yönelik olarak WhatsApp mavi tik kapatma seçeneğini kullanıma açmıştı. Şimdi yeni bulunan yöntemle kişi bu özelliği kapatsa dahi karşı taraf yine de mesajın görünüp görünmediğini anlayabilecek. Peki, WhatsApp mavi tik hilesi nasıl atlatılır?

Mavi Tiki Kapatan Kişinin Mesajı Okuyup Okumadığı Nasıl Anlaşılır?

Yeni tespit edilen WhatsApp mavi tik hilesi sayesinde artık mesaj gönderdiğiniz kişi bu özelliği devre dışı bırakmış olsa dahi yine de onun sizin göndermiş olduğunuz mesajı okuyup okumadığını anlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken karşı tarafa ses mesajı göndermek.

Ses Mesajı Okundu Olarak Görüntüleniyor

Bir kullanıcı tarafından tesadüfen keşfedilen durumla WhatsApp sesli mesaj gönderilerinde mavi tik kaldırma tercihinin bir işe yaramadığı ortaya çıkarıldı. Çünkü WhatsApp anlık ileti ve videolar için mavi tik işareti kaldırılırken ne yazık ki anlaşılan ses gönderileri için bu kriter gözden kaçırılmış durumda. Sizde karşı tarafın mesajlarınızı okuyup okumadığını anlamak istiyorsanız mesajın sonuna küçük bir ses kaydı eklemeniz yeterli.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler