Facebook Messenger 360 derece fotoğraf ve HD video gönderin

/ 4 Nisan 2018 / 676 / yorumsuz
Facebook Messenger 360 derece fotoğraf ve HD video gönderin

Facebook Messenger 360 derece fotoğraf ve HD video gönderin

En son Facebook Messenger güncellemesi sadece 360 ​​derecelik fotoğraflar göndermenize değil, aynı zamanda 720p videoları başkalarına göndermenize izin verir. Facebook zaten 360 derecelik görüntüleri ve videoları ana uygulamada destekliyor, ancak güncelleme 360 derecelik fotoğraf makinenizle 360 ​​derecelik bir fotoğraf çekmenizi ve başkalarına göndermenizi sağlıyor.

Messenger daha sonra, her tarafı görmek için etrafa sürüklenebilecek görüntülere dönüştürecektir. Alternatif olarak, resmi görüntülemek için telefonunuzu hareket ettirebilirsiniz. Her iki durumda da millet, yanında bulunan bir pusula simgesiyle 360 ​​derecelik bir görüntü belirleyebilirsiniz.

Messenger’da başkalarına 360 derecelik videolar gönderemeyeceğinizi unutmayın. Ayrıca, uygulamanın dışında 360 derecelik görüntüler yakalamanız gerekiyor.

Aynı şey, uygulama içi kamera daha düşük çözünürlükte kaldığı için 720p videolar için de geçerlidir. Bu nedenle, kameradan görüntüleri çekebilir, News Feed‘inizden video gönderebilir veya başka bir Messenger sohbetinden video gönderebilirsiniz.

Arkadaşlarınız, yüksek kaliteli videoların yanında görünen HD ve SD işaretleriyle çözünürlükler arasında ayrım yapabilir. Mobil verileri kaydetmek için işaretleyiciye basabilirler.

Nerede olursanız olun, Messenger’da 360 derecelik görüntüler gönderebilirsiniz. Ancak, sadece Avustralya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hong Kong, Japonya, Hollanda, Norveç, Romanya, Singapur, Güney Kore, İsveç, İsviçre, Tayvan, İngiltere ve ABD’de olanlar gönderebilir ve alabilir HD videolar. Ne yazıkki Türkiye kullanıcıları için henüz aktif değil

Son güncellemeler
Facebook Messenger yönetici ayrıcalıkları ve birleştirilebilir bağlantılar aldı

21 Mart 2018: Bu güncellemeyle, grup üyeliğine katılmadan önce yeni üyeleri onaylamanıza izin veren yönetici ayrıcalıklarını etkinleştirebilirsiniz. Üyeleri de kaldırabilir ve grup sohbetindeki herhangi bir kişiyi yönetici olarak tanıtabilir veya engelleyebilirsiniz.

Yönetici ayrıcalıklarıyla birlikte, gruptaki herkes sohbete davet olarak gönderilebilecek özel bir bağlantı oluşturabilir. Yönetici ayrıcalıkları kapalıysa, bağlantılara tıklayan kişiler otomatik olarak gruba eklenebilir

Facebook Messenger reklamları global olarak yayılıyor

12 Temmuz: Facebook Messenger reklamları dünya çapında yayılıyor. Bunlar, Messenger’daki Ana Sayfa sekmesinde, konuşmanız arasında, Messenger’in 1,2 milyarlık güçlü kullanıcı tabanına markaların erişimini sağlayacak. Messenger blogunda Facebook, “İnsanlar zaten Messenger üzerinde etkileşime girip ticaret yaptıkları işletmeler ve markalarla ticaret yapmak için zaman harcıyorlar” dedi. “Artık Messenger reklamlarıyla, deneyimlerini doğrudan kendi ana sayfalarında keşfetme fırsatı var.”

Messenger Discover sekmesi artık yayında

28 Haziran: Messenger’daki yeni Discover sekmesi artık ABD’deki tüm kullanıcılara açıktır. Bu, temel olarak, istediğiniz işletmelere bağlanmanızı sağlarken, aynı zamanda şirketlerin size hizmetlerini tanıtmasını sağlar. Haber, Eğlence, Finans ve diğerleri de dahil olmak üzere aramayı daraltabilecek ve daha hızlı aradığınızı bulmanıza yardımcı olacak pek çok farklı kategori bulunmaktadır. Ayrıca CNN, Nike ve NBA gibi markaların popüler botlarını da bulacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.