Micro USB kablosu iPhone, iPad ve iPod touch ile nasıl kullanılır?

/ 13 Şubat 2019 / 308 / yorumsuz
Micro USB kablosu iPhone, iPad ve iPod touch ile nasıl kullanılır?

 

Apple Ürünlerinde Micro USB Kablosu Nasıl Kullanılır?

Apple, iPhone, iPad ve iPod’da özel Lightning bağlantısını tanıttığında, ellerinizi uyumlu bir kabloya toplam bir ağrı olarak koydu. Burada, bir MicroUSB kablosu kullanarak iPhone, iPad veya iPod’unuzu bilgisayara nasıl şarj edeceğinizi veya bağlayacağınızı gösteriyoruz.

MicroUSB’den Apple Lightning’e dönüştürme

Apple özel bağlayıcıyı 30 pimli dock’tan iPhone 5 , iPad 4 ve beşinci nesil iPod touch’tan şuan ki yeni ürünlere kadar Lightning’e değiştirdiğinde, birçok kullanıcı için, özellikle eski Apple ürünlerini kullanıyorlarsa, taşıması gereken başka bir kablo anlamına geliyordu. Veya bir Android akıllı telefon veya tablet.

Apple’ın resmi USB-Lightning kablosu için 149 lira ücret alması durumunda, muhtemelen sadece iPhone’unuz, iPad’iniz veya iPod’unuzla birlikte verilen bir adet Lightning kablosuna sahip olursunuz. Bu aynı zamanda muhtemelen evde olduğu, duvar şarj cihazınıza bağlı olduğu ve ihtiyaç duyduğunuzda asla ihtiyaç duymadığınız bir yerde olduğu anlamına gelir.

Ofisten birisine size bir iPhone kablosu ödünç vermesini isteyin ve eski tip 30 pimli bir dock konektör kablosunu çıkaracakları gerçeğine neredeyse bahse girebilirsiniz. Bu iyi değil.

MicroUSB kullanarak bilgisayarınıza iPad, iPhone veya iPod’unuzu şarj edebilir ya da bağlayabilirseniz hayat daha kolay olmaz mıydı? Bu kablolar her şeyi ile birlikte arzının yetersiz, asla Android telefonlar ve Android tabletler için Bluetooth hoparlörler ve kulaklıklar, harici sabit diskler , taşınabilir USB şarj … liste uzayıp gidiyor. Onlarla dolu bir çekmecem var.

Neyse ki, MicroUSB ile çalışan iPad’inizi, iPhone’unuzu veya iPod’unuzu almak için gereken tek şey, MicroUSB’yi Lightning’e dönüştürebilen küçük bir adaptör.

Inateck EC2001L, 1.2m MicroUSB kablosu ve MicroUSB konektörüne uyan küçük bir Lightning adaptörü olarak satılmaktadır. Adaptörleri taşıma sırasında korumak için iki uç kapak da verilir. Bu adaptörü yalnızca Inateck tarafından sağlanan kablolarla değil, herhangi bir MicroUSB kablosuyla da kullanabilirsiniz, ancak düz tasarımı hasara daha az eğilimli olabilir ve 1.2 m’de bu Inateck kablosu cihazınızdaki en uzak USB bağlantı noktalarına ulaşmak için yeterince uzundur. PC veya Mac.

Windows Phone, Android ve Apple ürünlerinin bir karışımını kullanırsanız Inateck EC2001, bu cihazlardan herhangi birini tek bir USB kablosu kullanarak şarj etmenize izin verir. Ayrıca, Inateck konektörünü yanınızda taşıyın; nereye giderseniz gidin iPhone, iPad veya iPod’unuzu bağlayabileceksiniz.

Inateck’in EC2001L 2’si 1 Arada Apple Lightning Adaptörlü 1 Mikro USB Kablosu, MicroUSB bağlantısı olan tüm cihazlarla, ayrıca iPhone 5, 5c, 5s ve 6, Retina ekranlı iPad ve iPad Air, iPad mini ve iPad mini ile iPad mini ile uyumludur. Retina ekran, beşinci nesil iPod touch ve yedinci nesil iPod nano. Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere yeni ürünlerle de uyumludur.

Alternatif bir seçenek ise Tylt Syncable-Duo‘dur. Ancak Inateck’in aksine Apple MFi sertifikalı ve Lightning adaptörünü Micro USB kablosuna bağlayarak sizi kaybetmesini önlüyor. Syncable-Duo üç boyutta (1ft, 2ft ve 1m) mevcuttur ve siyah, kırmızı, mavi veya yeşil renkte gelir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.