Microsoft Edge Açılmıyor Çözümü Nedir?

/ 2 Eylül 2018 / 1.990 / yorumsuz
Microsoft Edge Açılmıyor Çözümü Nedir?

Microsoft Edge Açılmıyor Çözümü Nedir?

İnternet tarayıcısı kullanan kişilerin ortak şikâyetlerinden biride bir süre sonra tarayıcılarının yavaşlaması ve takılma, donma sorunlarının ortaya çıkmasıdır. Özellikle de sürekli olarak bilgisayar korsanları tarafından yayılan virüs saldırıları buna sebep olurken yine yapılan güncellemeler sonrasında ortaya çıkan uyumsuzluklar da yavaşlamalara ve takılmalara neden olmaktadır. Peki, Microsoft Edge açılmıyor sorunu nasıl çözülür?

Microsoft Edge Sınıfta Kaldı!

Microsoft tarafından Microsoft 10 sürümü güncellemesi sonrasında kullanıma açılan yeni internet tarayıcısı olan Microsoft Edge tarayıcısı ne yazık ki pek çok açıdan beğenilmedi. Kullanıcılardan düşük not alan yeni tarayıcı özellikle de kullanıcıların popüler arama motorları ve internet tarayıcısı kullanımlardan kazandıkları çoğu alışkanlıkları ve uygulamaları kabul etmemesi nedeni ile sınıfta kalmıştı.

Yeni Güncellemeler İle İyileştirmeler Devam Ediyor

Kullanıcılardan gelen yoğun şikâyet ve taleplerle Microsoft yeni güncellemeler ile internet tarayıcısını büyük oranda düzeltti. Microsoft Edge açılmıyor çözümü için ilk iş olarak tarayıcı geçmişinizi temizlemeniz en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Buna ek olarak sürekli olarak yapılan güncellemeleri takip etmeniz ve bunları indirmeniz de tavsiye edilmektedir.

Microsoft Edge sıfırlama işlemi ise otomatik olarak yapılamamakta olup bunun için ilk olarak herhangi bir klasör üzerinden dosya gezgini açıp gizli öğeleri göster seçeneğini aktif hale getirin. Ardından tarayıcının yüklü olduğu yerden MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe dosyasını silin. Yönetici olarak Windows Power Shell uygulamasını çalıştıracak kodu girip işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bu şekilde tarayıcınız sıfırlanacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.