Microsoft Planner Nedir?

/ 27 Aralık 2017 / 940 / yorumsuz
Microsoft Planner Nedir?

Microsoft Planner Nedir?

Microsoft Planner uygulaması, şirket tarafından Trello ve Asana gibi ekip planlayıcısı servisleri ile rekabet etmek adına piyasaya sürüldü. Tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulan Microsoft Planner, çevrimiçi olarak proje üzerinde görevlendirmeler ve talimatlar gibi birçok işlemi yapabiliyor.

Microsoft Planner Kurulumu

Microsoft Planner, Office 365 paketi ile beraber geliyor. Eklenti için ayrı bir kurulum paketi yer almıyor. Microsoft Planner ücretsiz bir araç olsa da Office 365 paketi ücretsiz olmuyor. Yani, Microsoft Planner, Office uygulamaları kullananların haricinde bir kullanıcıya pek de ulaşamıyor. Fakat belirtmek gerekir ki düzenli bir şekilde Office programlarını kullanan şirket çalışanlarına şiddetle tavsiye ediliyor.

Microsoft Planner İşlevleri

Microsoft Planner, en kısa haliyle proje yönetim aracı olarak tanımlanıyor. Trello ve Asana gibi servisleri kullanmış olanlar, Micosoft Planner uygulamasını zorluk çekmeden kullanabiliyor. İlk bakışta tasarım yönü ile ön plana çıkan uygulama, Office programları ile entegre bir şekilde çalışıyor olup; kullanıcıların iş yükünü biraz daha hafifletiyor. Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle Office 365 hesabının bulunması gerekiyor. Hesaba giriş yapılmasının ardından ücretsiz bir şekilde Microsoft Planner indirilip, projeler yönetilebiliyor.

Uygulama üzerinden proje oluşturmak, oluşturulan projeler arasında geçiş yapmak, görev kartları oluşturmak, görevlerin dağılımını kontrol etmek, ekip üyeleri arasında paylaşım yapmak mümkün oluyor. Diğer servisler ile kıyaslandığında pek de bir avantaj ile dikkat çekmiyor olsa da Office programları ile entegre bir şekilde çalışıyor olması dikkat çekiyor.

Microsoft Planner Android İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.