Microsoft Word Arka Plan Resmi Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 21 Temmuz 2018 / 698 / yorumsuz
Microsoft Word Arka Plan Resmi Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft Word Arka Plan Resmi Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Microsoft Word programı özellikleri ile büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor. Metin yazma programları arasında bir numara olarak gösterilen programda sunulan çok sayıda özellik bulunuyor. Hatta öyle ki bazı özellikler uzun süre Word programını kullanan kişiler tarafından bile keşfedilmemiş durumda bulunuyor. Bunlardan biride arka plan resim ekleme özelliği olarak öne çıkıyor. Peki, Microsoft Word arka plan resmi ekleme işlemi nasıl yapılır?

Microsoft Word Arka Plan Resim Ekleme

  1. Resim ekleme işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak Microsoft Word programını tıklayarak yeni bir sayfa açın.
  2. Açılan yeni sayfada bulunan üst kısımdaki menüler seçeneklerinden tasarım yazan sekmeyi açın.
  3. Tasarım sekmesini tıkladığınız zaman açılan yeni menüde en sağ kısmında bulunan önce “sayfa rengi” ardından da “dolgu rengi” yazan sekmeleri tıklayın.
  4. Bu sekmeyi tıkladığınız anda karşınıza arka plan ayarlarını yapabileceğiniz yeni bir pencere açılacak. Pencerenin üst kısmında bulunan yardımcı menüler bölümünden resim bölümüne gelin.
  5. Bu yeni ekranda yer alan “resim seç” butonuna basarak arka plan resmi yapmak istediğiniz resim hangisi ise bunu seçin ve tamam tuşuna basın ya da seçmek istediğiniz resmin üstüne iki kere tıklayın.
  6. Dilerseniz bu resmi internet üzerinden bularak bilgisayarınıza indirebilir ya da daha önce bilgisayarınıza kaydettiğiniz resimlerden seçebilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler