Minecraft’ta nasıl afiş yapabilirsiniz?

/ 10 Aralık 2018 / 905 / yorumsuz
Minecraft’ta nasıl afiş yapabilirsiniz?

 

Minecraft’ta afiş nasıl yapılır?

 

Kimse Minecraft‘ın 2009’da piyasaya sürüldüğünde ne kadar popüler olacağını bilmiyordu, ancak 8 yıl ve 122 milyon satış gerçekleştirdi. Oyun oldukça popüler oldu. Kısmen, ilham verdiği yaratıcılığa teşekkürler. Hayal edebileceğiniz hemen hemen her şey Minecraft’ta bir şekilde veya biçimde oluşturulabilir. Aslında, hem ücretsiz hem de ücretli bir dizi benzer oyundan esinlenmiştir.

Peki, duvarlara asmak için ya da başkalarının orada yaşayan kimseyi tanıması için kalenin dışına afişler nasıl yaratıyorsun? Minecraft’taki birçok şeyde olduğu gibi, beklediğinizden daha kolay.

Minecraft’ta afiş yapmak

 

Duvarlarınıza asmak veya davetsiz misafirleri korkutmak için Minecraft’ta afişler yaratmaya mı çalışıyorsunuz? Endişelenmeyin, basittir ve Minecraft’ta kolayca bulunan ögeleri kullanabilirsiniz.

İşçiliği menüsünde, bir afiş oluşturmak için iki sıra yün ve alt satırda tek bir çubuk seçin. Yünün renginin afişin rengini belirlediğine dikkat etmek gerekir, bu yüzden mavi veya yeşil bir afiş istiyorsanız önceden bunu belirlemeniz gerekir.

Afişin kendisi yere veya duvarlara yerleştirilebilir ve hatta kalkanlara da takılabilir.

Ama eğer Minecraft afişinizi özelleştirmek isterseniz? Tabi ki bunu yapmanın bir yolu var.

 

 

Minecraft afişlerine desen ekleme

 

Desenler, boyaları kullanarak pankartlara kolayca eklenebilir. Afişlere desen ekleme fikri nispeten basittir: Afişi, çizme ızgarasındaki boş bir yuvaya yerleştirin ve boyaları, tasarıma uygun diğer yuvalara bırakın.

Temel desenlerde de durmaz. Minecraft’ta renk gradyanları, sınırlar ve simgeler de dahil olmak üzere afişlere eklenebilen bir dizi desen vardır. Ve eğer bu yeterli değilse, tamamen yeni bir tasarım yapmak için afişler arasında desenleri birleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.