Mobil Cihazlarda Fotoğraflar Yedekleme Nasıl Yapılır?

/ 25 Nisan 2018 / 573 / yorumsuz
Mobil Cihazlarda Fotoğraflar Yedekleme Nasıl Yapılır?

Mobil Cihazlarda Fotoğraflar Yedekleme Nasıl Yapılır?

Akıllı cep telefonların kamera özelliklerinin her geçen gün iyileştirilmesi sayesinde fotoğraf makineleri kadar kaliteli resimler çekilmesinin sağlanması artık pek çok kişinin resim çekmek için cep telefonunu kullanmasını sağlamaktadır. Yine cep telefonlarının her an elimizde yer alması resimlerin daha çok cep telefonu ile çekilmesine neden olmaktadır. Ancak cep telefonuna virüs bulaşması ya da cep telefonunun suya düşmesi gibi nedenlerle çekilen resimler kaybedilme riski ile her zaman karşı karşıyadır. Peki, mobil cihazlarda fotoğraf yedekleme nasıl yapılır?

Cep Telefonu Resim Yedekleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının tercih edebilecekleri en etkili yöntem kesinlikle telefonlarındaki resimleri bilgisayara aktarmaktır. Telefonunuzun USB kablosu bulunuyorsa bu durumda bu kablo aracılığı ile resimlerinizi aktarabilirsiniz. Şarj aletlerinin prize takılan kısımlarını çıkardığınız anda USB kablosu olarak kullanabilirsiniz. Bazı telefon modellerinde ise bluetooth özelliği olan diz üstü bilgisayarlara bu bağlantı yolu ile resimlerin gönderilmesine izin verilmekte, bazı modellerde ise bilgisayara indirilen uygulama ile kablosuz resim aktarma özellikleri kullanılabilmektedir.

Bulut Servis Kullanın

Cep telefonunuzda yer alan tüm resimleri anında bulut hesabınıza atabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısına sahip olduğunuz her yerde Dropbox, Google Drive ya da One Drive gibi bulut servis sağlayıcıları sayesinde cep telefonunuzda yer alan tüm resimlerinizi büyük bir kolaylıkla yedekleyebilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular