Mobil Oyun Dünyası Fortnite Battle Royale İle Karışacak

/ 17 Mart 2018 / 1.496 / yorumsuz
Mobil Oyun Dünyası Fortnite Battle Royale İle Karışacak

Mobil Oyun Dünyası Fortnite Battle Royale İle Karışacak

Her geçen gün daha fazla büyüyen mobil oyun dünyasına yeni oyuncular girmeye devam ediyor. Mobil oyun dünyasının en büyükleri arasında yer alan PUBG’ nin korkulu rüyası olacak gibi görünen Fortnite yüksek kaliteye sahip oyunları ile sistemi sarsacak gibi görünüyor. Daha önce PS4, XBox One ve PC dünyasına giriş yapan Fortnite şimdi de mobil oyun dünyasına girmeye karar verdi. Yapılan açıklama mobil oyunlara gönül verenlerin heyecanlanmasını sağlarken mobil sürüm büyük bir merakla beklenmeye başlandı.

Battle Royale Ücretli Mi Olacak?

Konu hakkında henüz net bir açıklama yapılmazken gelen ilk duyumlara göre oyunu indirmek ücretsiz olacak. Yani oyun Free to Play havuzu içerisinde yer alacak. Ancak uygulamada yer alan bazı önemli özellikler ücretli olacak ve bu sayede oyun kullanıcılarının çevrimiçi alışveriş yapması sağlanacak. Oyun ilk etapta diğer pek çok oyunda da olduğu gibi İOS platformu üzerinden indirilmeye sunulacak. Android işletim sistemi üzerinden ise ne zaman indirilmeye açılacağı şu anda belli değil.

Çapraz Platform Desteği Sunulacak

Fortnite mobil platform için çapraz platform desteği sürecek. Bu da oyuna büyük bir avantaj sağlayacak. Sağlanan bu destek sayesinde mobil platform üzerinden Battle Royale oynayan biri PS4 üzerinden bu oyunu oynayan kişilerle savaşabilecek. Oyun ilk etapta davetiye sistemi ile çalışacak ve davetiyesi olan kişiler oyunu indirebilecek. Oyun davetiyeleri oyun resmi sitesi üzerinden dağıtılacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.