Mobil Oyun Dünyasında TRT Çocuk Rekor Üstüne Rekor Kırdı

/ 11 Ocak 2018 / 782 / yorumsuz
Mobil Oyun Dünyasında TRT Çocuk Rekor Üstüne Rekor Kırdı

Mobil Oyun Dünyasında TRT Çocuk Rekor Üstüne Rekor Kırdı

Elimizden düşmeyen akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler aynı zamanda mobil oyun dünyasının da her geçen gün büyümesini sağlıyor. İndirmeye sunulan mobil uygulamalar farklı çok sayıda kategoride indirmeye sunulurken bu sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Hatırlanacağı üzere Google Play Store tarafından geçen sene dağıtılan ödüller arasından “çocuklar için en iyi uygulama” ödülünü kazanma başarısını TRT Çocuk göstermişti.

Türkiye’de 24 Milyondan Fazla Kişi Mobil Oyun Oynuyor

Adcolony Ajans tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçları kamuoyuna açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Türkiye’de mobil oyun platformunu kullanan kişilerin sayısı 24 milyon sınırını aştı. Mobil oyunları kullanan kişilerin yüzde 51,6’sı kadınlardan oluşurken yüzde 48,4’ü ise erkeklerden oluşuyor. Akıllı telefon kullanan her 100 kişiden 54 tanesi ise cihazına oyun yüklüyor. Gelecek dönem için yapılan araştırma ise çocukların mobil oyunlarla ileriki yıllarda çok daha fazla haşır neşir olacaklarını gözler önüne seriyor.

TRT Çocuk Tarafından Kullanıma Sunulan Oyunlar Rekor Kırdı

Diğer oyun geliştiricilere oranla ebeveynler tarafından daha güvenilir bulunan TRT Çocuk reklamsız oyun geliştirdiği ve çocukların hayal güçlerini destekleyen oyun seçenekleri sunduğu için tercih ediliyor. Şimdiye kadar mobil oyunlar kategorisinde 28 adet oyun seçeneği sunan uygulama 2017 yılında toplamda 28 milyon indirme rakamına ulaşmayı başardı. TRT Çocuk tarafından geliştirilen yerli oyunların bu indirme sayısına ulaşması sektör açısından ayrıca mutluluk verici bir gelişme olarak görülüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.