Mobil Uygulamaları Windows’a Yüklemek

/ 8 Kasım 2017 / 6.820 / yorumsuz
Mobil Uygulamaları Windows’a Yüklemek

Mobil Uygulamaları Windows’a Yüklemek

Windows uygulamaları her ne kadar çok iyi olsa da bazı mobil uygulamaların PC sürümünün bulunmaması nedeni ile farklı çözüm yollarına başvurulması gerekebiliyor. Android’de çalışan uygulamaları, üçüncü taraf yazılımlar sayesinde Windows’ta da çalıştırmak mümkün.

Emülatör

Android emülatörleri sayesinde bilgisayarın başka bir cihaz gibi çalıştırılması mümkün oluyor. Daha net bir şekilde açıklamak gerekirse, Windows cihazının Android cihaz görünümünde olmasını sağlıyor. Donanıma göre değişkenlik gösteriyor olup, kimi zaman uygulamalar bilgisayarda, tablet ya da telefondan daha iyi çalışabiliyor. Emülatörlere örnek olarak; BlueStacks ve DuOS sıralanabilir. BlueStacks ücretsiz olup, dilendiği takdirde aylık 2 dolar ile Premium özellikler etkinleştirilebiliyor. DuOS ise 30 günlük bir deneme sürümünün ardından 10 dolardan başlayan üyelik imkanları sunuyor.

Çift Önyükleme

Emülatörlere kıyasla kurumu biraz daha zor olan çift önyükleme işlemi, bilgisayarın aynı bir telefon ya da tablet gibi çalışmasını sağlıyor.

  • Remix OS, Android tabanlı masaüstü tarzı işletim sistemi olup, görsel olarak Windows ta da Chrome OS ile benzerlik gösteriyor. Dezavantaj olarak, Android’in son sürümü olan Nugat ile kullanılamıyor olması gösterilebilir.
  • Android-x86, son Android sürümünü Windows donanımına taşımayı amaçlayan bir projedir. Açık kaynak projesi ile uygulamalar bilgisayarın tüm ekranını kaplıyor ve boyutlanabilir pencerede görüntülemek mümkün olmuyor. Ayrıca Android’i kişiselleştirme imkanı da sunuyor.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.