Modem Resetleme İşlemi

/ 6 Temmuz 2019 / 628 / yorumsuz
Modem Resetleme İşlemi

Bu yazımızda modem resetmele işleminden bahsedeceğiz. internet kullanan kişilerin başına gelen sorunlardan biri de bir süre sonra Wi-Fi’nin yavaş çekmesidir. İnternetiniz var ama uygulamalarda gezerken internetin çekmediğini görüyorsanız bu modem ile alakalı sorundur. Modemde oluşan sorun sonucu internet çekmez ve video izlerken bile sıkıntı yaşayabilirsiniz. Durum bu şekilde olunca da modemi yenileme ihtiyacı duyarız.

Altyapı ya da internet kısıtlamaları sonucu, Wi-Fi yavaşlar ve bu durum sinir bozucu bir duruma dönüşebilir. Birçok kişi tarafından bu konuda büyük bir sıkıntı yaşanmaktadır. İnternetin yavaşlaması bazen modem sorununa neden oluyor ve üst kurumları aramadan önce modeminize resetleme işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Modeminizin başına giderek, yer alan açma kapama düğmesine basmanız gerekmektedir.

Modemde yer alan tuşa basıp, modemi kapatıp daha sonra modemde olan tuşa tekrar bastığınız zaman modeminiz resetlenip kendine gelecektir. İnternetin yavaşlaması fazla kişinin bağlanması sonucu ya da uzun süre resetlenmemesi sonucu oluşur. Örnek olarak cafelerde yer alan modemlerin Wi-Fİ sorunu olabilir. Birçok kişinin bağlanması sonucu internet yavaşlar ve başka gelen bir kişi bağlanırken sıkıntı çeker.

Bu durum sonucunda da modem açılıp kapandığında internette oluşan sorun düzelir. Başka bir yöntem ise tarayıcı üzerinden resetleme işlemi olacaktır. Tarayıcı üzerinden resetleme işlemini gerçekleştirmek için URL adresine 192.168.0.1 veya 192.168.1.1 ip adresini girerek, modem arayüzü sayfasına giriş yapabilirsiniz. Daha sonra şifre girişi olacaktır ve modemin markasına bağlı olarak değişiklik olabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.