Modem WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

/ 12 Mart 2018 / 1.953 / yorumsuz
Modem WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modem WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Cihazlarımıza internet akışını sağlamak amacı ile kullandığımız modemlerimiz internet servis sağlayıcısı tarafından verilen özel şifreleri ile gelmektedir. Bu şifreler güvenliği sağlamak adına karmaşık sayı ve rakamlardan oluşmakta olup ezberlemesi son derece zordur. Bu nedenle pek çok kişi wifi şifre değiştirme işlemini yapmak istemektedir. Peki, modem wifi şifresi nasıl değiştirilir?

Modem Şifresini Nasıl Değiştiririm?

  • İlk olarak modem ip adresinizi öğrenin. Bunun için bilgisayarınızın ayarlar bölümünden ağ bağlantı ayarları menüsünden modem ip adresi bilginizi edinebilirsiniz.
  • Buna ek olarak en çok kullanılan modem ip adresleri ise şunlardır; Airties 192.168.2.1, Zyxel 192.168.1.1, TP- Link 192.168.1.1, Netmaster 192.168.1.1, ZTE 192.168.1.1, Asus 192.168.1.1
  • Modeminizin ip adresini arama çubuğuna yazıp enter tuşuna bastığınız anda modem ara yüzüne erişim sağlarsınız.
  • Bu menüde yer alan kablosuz ağ ayarları seçeneğini tıklayın. Yenilenen ekran kablosuz ağ bağlantısı için kullanılan bilgilerin yer aldığı bölümdür. Burada yer alan wifi şifresi bölümüne yeni kullanmak istediğiniz şifreyi yazın.
  • Bazı modem ara yüzlerinde bu bilgiler ekranın sol tarafında da bulunabiliyor. Wlan, kablosuz ağ ayarları ya da kablosuz başlıkları gibi farklı başlıklar altından da wifi şifresi bölümüne giriş yapabilirsiniz.
  • Modem arayüzüne giriş yapamıyor ya da kullanıcı adı ve şifresi bilgilerinize ulaşamıyorsanız bu durumda modem resetleme işlemi yaparak bu bilgileri sıfırladıktan sonra giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Buna ek olarak hizmet bilgilerinizi internet servis sağlayıcısı müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de edinebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Yorum yaz