MOMO oyunu gerçek mi? İşte detaylar!

/ 9 Mart 2019 / 287 / yorumsuz
MOMO oyunu gerçek mi? İşte detaylar!

Son zamanlarda gündemi çok fazla meşgul eden MOMO adındaki oyun hakkında tüm dünyada bir bilgi kirliliği mevcut. MOMO hakkında bilmeniz gerekenler neler? İşte detaylar…

Son zamanlarda internet alemini çok fazla meşgul eden ve Türk medyasında daha çok hit amaçlı kullanılan MOMO oyunu için ciddi derecede bilgi karmaşası veya kirliliği bulunuyor. Peki MOMO adında gerçekten bir oyun var mı? Çocuklarımızı veya gençlerimizi intihar ettirecek bu oyun hakkında ne biliyoruz?

MOMO oyunu gerçek mi?

Oyun hakkında ciddi anlamda bir kesinlik olmamasına rağmen, görseller paylaşılmış ve Japon sanatçı Keisuke Aisawa’nın anne kuş ismindeki heykelinden esinlenilmiş. Zaten fotoğrafa bakınca ne anlama geldiğini anlayacaksınız.

MOMO oyunu artık bir efsane olmaya başladı.

Bu heykeli bazı tasarımcılar farklı bir hale getirerek, sosyal medyalar üzerinden paylaşmaya başladı. Geçtiğimiz yıl mavi balina oyunu gibi gündeme getiremeye ve birçok uydurma senaryoya sığdırma olduğunu görüyoruz.

İlk iddia Arjantin’den geldi!

MOMO oyununun intihar haberleri ilk olarak Arjantin’den gelmişti. 12 yaşında bir kızın intihar etmesinden sonra MOMO oyunu gündeme düştü. Ardından bu iddialar her geçen gün artarak tüm dünya genelinde farklı çocuk yaşlarında intihar haberleri ile karşımıza çıktı. Açık konuşmak gerekirse MOMO ile alakasız olan cinayet ve intiharlardı hepsi.

Sizlerinde hatırlayacağı gibi Mavi balina oyunundan sonra, bazı kişiler gündeme gelmek ve hit almak adına böyle bir senaryoyu tüm dünyaya yutturmuş oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular