Monitör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

/ 25 Aralık 2017 / 919 / yorumsuz
Monitör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Monitör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yılbaşı öncesi hediye arayışında olanlar için ideal bir seçenek olan monitör, doğru bir seçim yapıldığı takdirde uzun vadede kullanılabilen eşsiz bir hediye oluyor. Monitör endüstrisinde lider olan, Philips Monitörleri’nin marka lisans ortağı MMD, yeni bir monitör alırken dikkat edilmesi gerekenleri açıklıyor.

Gözlere Olan Etkisi

Monitör alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, kısa dalga boyundaki mavi ışıkların uzun vadede görmeyi olumsuz etkileyebileceği. Bu ışınları azaltmak için akıllı yazılım teknolojisi olan LowBlue modunu tercih etmek gerekiyor. Bu özellik, bazı Philips ekranlarında bulunuyor. Örnek vermek gerekir ise 241B7, 328E8 ve 34 inçlik, kavisli, X ürün grubu LCD (349X7) modellerinden söz edilebilir.

Aşırı küçük kavis yarıçapına sahip olan ekran, derinlik algısını yükselterek görüntü bozulmasını azaltıyor ve yüksek sürükleyicilikte bir deneyim sunuyor. Adaptive Sync teknolojisi ile birleşmiş olan ekran; tutukluk, kırılma ya da hareket bulanıklığı olmayan bir görüntü deneyimi sağlıyor.

Sürükleyici Görüntü Deneyimi

Kavisli ekranlar, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sağlıyor. Ekranlar, kalabalık ortamlarda daha iyi bir şekilde görüntüye odaklanmayı sağlıyor. Monitörün kullanılacağı ana görevlerin ne olduğuna bağlı kalıp, kavisli Philips monitörlerinden tercih yapmak faydalı olacaktır.

LowBlue modu sayesinde tercih listesinin başını çeken 34 inçlik, kavisli X ürün grubu ekranı hoş bir görüntüleme deneyimi garantisi veriyor. Ayrıca 278E8 modeli, daha doğru bir renk reprodüksiyonu için Ultra-Wide-Color teknolojisinin daha geniş renk gamına sahip olup, 27 inç ölçüsünde kavisli bir ekran ile karşımıza çıkıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.