Mozilla, Firefox’ta VPN abonelikleri satacak!

/ 24 Ekim 2018 / 425 / yorumsuz
Mozilla, Firefox’ta VPN abonelikleri satacak!

 

Mozilla daha güvenli internet için VPN satacak

Mozilla, küçük bir grup Firefox kullanıcısının ZDNet tarafından fark edilen ProtonVPN aboneliğini satın alacağı bir reklam göstereceği bir deneme yayınlayacağını duyurdu . Bir blog yayınında , Mozilla şeffaflık ve veri saklama politikaları gibi faktörlerden dolayı ortaklık için ProtonVPN‘i seçtiğini açıkladı.

24 Ekim’den başlayarak, reklamın en son sürümü Firefox 62’yi çalıştıran ABD’li Firefox kullanıcılarını masaüstünde gösterecek. Güvenli olmayan bir ağdaysanız, Firefox pencerenizin sağ üst köşesinde, bir kayıt sayfasına tıklamak için sizi yönlendiren bir reklam gösterilir.

Mozilla ProtonVPN‘in hizmetlerini ayda 10 dolara sunuyor. Bu da ProtonVPN üzerinden doğrudan paket satın almakla aynı (ProtonVPN de fiyatı ayda 8 dolara düşüren yıllık bir plan sunuyor). Fakat , Mozilla aracılığıyla işlenen ProtonVPN aboneliklerinin gelirinin büyük bir kısmı doğrudan Mozilla’ya gidecek. Her iki şirket de, insanların “interneti daha güvenli bir yer haline getirme ortak hedeflerini” desteklemek için biraz daha fazla ödeme yapma konusunda iyi niyet gösterecekleri konusunda hem fikirler.

Ortaklık yararlı ve mantıklıdır, sonuçta bir tarayıcıda oluşturulacak bir abonelik hizmeti için bir reklamdır. Ayrıca Mozilla’nın, Firefox’a para kazandıran içerikler ile ilgili  ilk adımı değil. Yeni sekmeler, Cep’ten önerilen makaleleri gösterir ve bazen bu makaleler sponsor olur. Program başarılı olursa, ProtonVPN , tüm Mozilla’nın 300 milyondan fazla kullanıcıya genişleyebildiğini söylüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.