Mükemmel selfie nasıl çekilir?

/ 28 Ekim 2018 / 700 / yorumsuz
Mükemmel selfie nasıl çekilir?

 

Mükemmel selfie çekmek

Bazı insanlar tarafından selfie çekmek bir çeşit takıntı ve basit gözüksede gerçekte öyle değil. Denemediyseniz veya açılarınızla temas halinde değilseniz, iyi bir fotoğraf çekemeyeceksiniz. Birçok insan son derece kötü selfie çeker. Sizde selfie konusunda sorun yaşıyorsanız size yardımcı olacağım.

Selfie neden çekiliyor?

Selfie‘ler, birçok değişken amaca hizmet ediyor. Kim ve Kylie açık bir şekilde görünümlerini satıyorlar ve mükemmel görünmeleri gerekiyor. Yüzünüzde dostluğa iyi bir gülüş sergilemelisiniz. Twitter profil resminiz veya bir arkadaşlık profiliniz için bir selfie ihtiyacınız olabilir, bu tip yüzünüzü tamamen ifade edicek platformlarda empati kurmak için gülmek en iyi yoldur. Bu yüzden aşağıdaki ipuçları en iyi benliğinizi yakalamak içindir.

Tatilde, arkadaş grbunuzla toplandığınızda yada can sıkıntısından selfie çekmek istediğinizde bunu Instagram gibi platformda yayınlama düşünceniz varsa kesinlikle iyi bir selfie çekmeniz psikolojiniz içinde önemlidir.

Mükemmek selfie çekmenin yolları nelerdir?

 

1. Açı

Muhtemelen selfie‘nin en önemli kısmı hem yüzünüzün hem de kameranızın açısıdır. Kamera her zaman bir kişinin başının üzerinde yüksekte tutulur, böylece herkes bakar ve selfie çekilir. İşte bu durmda telefonunuzu eğerek, size bakmasını sağlayın. İdeal olarak telefonunuzun önünde olmasını ve hafifçe aşağı doğru eğilmesini istiyorsunuz. Telefon size hafifçe bakıyorsa fotoğraflar en iyi şekilde görünecektir. Aşırı eğimden kesinlikle kaçının.

Ayrıca selfie çubuğuyla çekilen selfielerin  açısı daha yoğun olur, fakat kameranın size nasıl baktığını daha iyi görebilirsiniz.

2. Aydınlatma

Doğal ışık tercihimizdir. Mümkünse, kendinizi bir pencerenin yanına veya en azından güneş ışığının ulaşabileceği bir yere yerleştirin. Bu yüzünüzü parlatır ve gölgeleri en aza indirir. Lütfen floresan aydınlatma altında selfie yapmayın. Söz veriyorum fotoğraf iyi görünmeyecek ve hayal kırıklığına uğrayacaksın. Dışarısı karanlık olduğunda yada kirli bir barda selfie çekmek oldukça zordur fakat hafif bir aydınlatma bulabilirseniz en iyisidir. Masadaki mum işe yarayabilir. Telefonun gerçek flaşını etkinleştirmek yerine ekranı kapatan Snapchat flaşı da iyi bir seçenek. Telefonunuzun sert ışığından kaçınmaya çalışın.

3. Gerçek Yüzünüz (Yüzünüzün en iyi görünümünü bulma)

Bu tamamen size kalmış muhtemelen hangi pozisyonun en iyi görüneceğini denemek isteyeceksiniz. Örneğin yüzümün sağ tarafı benim daha iyi tarafımdır. Neyin daha iyi olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, sadece olduğunu biliyorum. Kafamı yana ve aşağı eğerek de her zaman iyi görünüyor. En iyi olanı bulmak için “görünümünüz” ile deney yapın. Başınızı eğmek çoğu insan için biraz işe yarıyor.

Kylie’nin mükemmelliği (hafif başını eğiyor)

4. Filtreler / Düzenleme

Doğal olanın daha iyi olduğuna inancım var. Uygun bir aydınlatmaya sahipseniz, gerçekten fazla iş yapmak zorunda kalmazsınız. Yine de, bir güzellik filtresinin cazibesine karşı koyamazsanız, sadece aşırıya kaçmayın. Çoğu insan genellikle doğal yüzünü kullanmak ister fakat özgüvene sahip değildir. Siz kendinize güvenin. Selfie’ler sizinle ilgili ve kendinize ait bunu unutmayın!

Aşırı filtreleme örneği (Lütfen bunu kendinize yapmayın)

Filtre kulanmama durumu oldukça zor gelebilir. Burada oldukça kuralcı olduğumu biliyorum ama aynı zamanda hayatınızı nasıl yaşayacağınızı söylemek istemiyorum. Uygun olduğunu düşündüğünüz kadar çok selfie yayınlamalısınız.Mükemmel selfieler diliyorum.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.