Neden Saf Android Tercih Etmelisiniz

/ 3 Kasım 2017 / 1.529 / yorumsuz
Neden Saf Android Tercih Etmelisiniz

Neden Saf Android Tercih Etmelisiniz?

Google tarafından ilk yayınlandığı gün gibi üzerinde hiç düzeltilme yapılmayan Android sürümlerine saf Android adı verilmektedir. İşte 5 madde ile neden saf Android kullanmanız gerektiğinin açıklaması;

  1. Daha Üst Düzey Güvenlik

Android işletim sistemi bugüne kadar en çok güvenlik açıkları nedeni ile eleştirildi. Geride kalan yıllar içerisinde çok sayıda güvenlik açığı nedeni ile eleştirilerin hedefi olan Android işletim sistemi için çeşitli güvenlik önlemleri alınmaya devam ediyor. Üzerinde oynanan Android sürümleri bu tip saldırılara daha açık hale gelirken saf Android ise daha güvenilir bulunuyor.

  1. En Yeni Sürümleri Siz Kullanırsınız

Güncellemeler konusunda sınıfta kalan Android cihazlar üretici markaların işletim sistemlerinin yeni sürümlerini paylaşma konusunda ağır davrandıkları için çoğunlukla eski sürümde takılı kalıyorlar. Ancak saf Android işletim sisteminin güncelleme alma oranı çok daha yüksek bulunuyor.

  1. Bloatware Uygulamaları Temizleyin

Gereksiz uygulamalar olarak ta anılan Bloatware uygulamaları cihazınızdan temizleyerek hem hafızayı boşaltmak hem de cihazınızın performansını hızlandırmak istiyorsanız kesinlikle saf Android sürümünü tercih etmeniz öneriliyor. Bu sayede cihazınızda sadece kendi istediğiniz uygulamaları kullanabilirsiniz.

  1. Daha Fazla Depolama Alanı Oluşturun

Özellikle de genişletilebilir depolama alanı sunmayan cihazlarda bir süre sonra ek depolama alanı ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Saf Android sürümünde istemediğiniz uygulamaların tümünü kaldırma yetkisi sizde olduğu için daha fazla depolama alanı oluşturmanız mümkün oluyor.

  1. Sizin Telefonunuz, Sizin Tercihleriniz

Akıllı telefon üreticilerinin size dayattığı hiçbir programı ve uygulamayı saf Android sürümü kullanıcıları mecbur kalmamaktadır. Android’in markalı sürümleri yerine bu nedenle Android’in saf sürümünün kullanımı daha da yaygınlaşıyor.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.