NEF uzantılı dosya açma işlemi!

/ 1 Kasım 2019 / 1.107 / yorumsuz
NEF uzantılı dosya açma işlemi!

Bugün sizler NEF (Nikon Elektronik Format)  dosyasından bahsedeceğim. NEF Nikon’a özgü bir dosyadır, diğer dosya türleri  JPEG yada TIFF dosyalarıuna göre daha iyi ve kaliteli bir görüntüye sahiptir.

Peki NEF dosyası nasıl açılır birazda bundan bahsedelim. Nikon fotoğraf makinası olan veya bir şekilde eline geçen .nef dosyası açma için ihtiyacımız olan program nef uzantılı dosyayı açmak için kullanacağımız ViewNX 2, Capture NX 2 yazılımların olması gerekiyor  ve bunun dışında  adobe.com yazılımları da .nef dosyasını açmak için kullanılmaktadır.

Sizlerinde bunun gibi veya farklı sorularınız varsa yorum kısmından iletirseniz, cevaplayabiliriz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.