Netflix autoplay’i nasıl kapatabilirsiniz?

/ 3 Ocak 2019 / 1.625 / yorumsuz
Netflix autoplay’i nasıl kapatabilirsiniz?

 

Netflix autoplay nasıl kapatılır?

 

Video akışı hizmetleri size izletmeyi sever. Bunu yapmanın yollarından biri, bir TV şovunu veya filmini bitirdiğinizde ve daha önce sorup sormadığını, hatta kredilerin bitmesini bile beklemediğiniz de oynayabileceğinizi düşündükleri daha fazla içeriği yararlı bir şekilde sunmaktır. Bir TV şovunun bir sonraki bölümünün otomatik oynatılmasını durdurmak için genellikle hızlı tepkilere ihtiyacınız vardır.

Netflix, otomatik oynatma yaklaşımının en ünlü uygulayıcısıdır. Bu makalede, Netflix’in bir sonraki bölüm autoplay özelliğini PC, mobil, tablet ve akıllı TV’de nasıl devre dışı bırakacağımızı gösteriyoruz.

Ayarlarda sonraki bölüm otomatik oynatmayı kapat

 

Netflix’i akıllı bir TV’de izlerseniz, otomatik oynatmayı devre dışı bırakma seçeneğinin ayarları arasında boş yere arama yapmış olabilirsiniz. Ancak bu, tüm cihazlarda erişilemeyen bir hesabın ayarlarında uygulanır: ayarları Netflix web sitesi aracılığıyla değiştirirsiniz ve bunlar cihazınızın tamamında uygulanır.

Netflix web sitesini Aç ve (Önceden oturum açık değilse) hesabınızda oturum açın. Sağ üstteki menü açılır menüsünü tıklayın ve Hesap’ı seçin. Sayfada, Profilim bölümünün altında, ‘Oynatma ayarları’ seçeneğini tıklayın.

Otomatik Oynat’ın altında, ‘Sonraki bölüm otomatik olarak oynat’ seçeneği için bir onay kutusu görürsünüz. Bunun içinde bir onay işareti olmalıdır. OnayI kaldırmak için tıklayın, ardından Kaydet’e basın.

Bu ayar şimdi, hizmeti kullandığınız tüm cihazlara uygulanacak ve deneyimlerimizde o kadar çabuk gerçekleşecek: Örneğin akıllı TV’mizden çıkış yapmamız gerekmedi.

Ayarın metnini belirttiğinizde, yaptığınız şey otomatik oynatmanın belirli bir ögesini devre dışı bırakmaktır: Netflix, bir önceki program bittiğinde bir programın sonraki bölümünü oynatmaya başlar. Netflix’in, sadece açıklama sayfasına baktığınızda coşkuyla içerik oynatmaya başladığını ve bu rahatsızlığı durdurmak için bir yöntem bilmediğimizi göreceksiniz. Eğer yaparsan, senden haber almak isteriz.

Netflix hala başka bir hesapta otomatik olarak oynatılıyor

 

Daha önce belirttiğimiz gibi, sonraki bölüm otomatik oynatma ayarları hesap bazında ayarlanmaktadır. Bu, farklı bir hesaba geçiş yaparsanız, aynı cihazda bile, o hesabın otomatik oynatma ayarlarına geçeceğiniz anlamına gelir. Kullandığınız her bir hesap için Oynatma Ayarlarına girmeniz, yukarıdaki talimatları uygulayarak ve bunların her biri için otomatik oynatmayı devre dışı bırakmanız gerekir.

Netflix.com adresine gidin ve daha önce Hesap’ı seçtiğimiz sağ üstteki açılır menüyü tıklayın. Bunun yerine alternatif hesabınızı tıklayın. Şimdi sağ üstteki açılır menüyü tıklayın ve bu kez Hesap’ı, ardından Oynatma Ayarlarını seçin ve yukarıdakiyle aynı yöntemi izleyin.

Çocuk hesaplarında otomatik oynatma

 

Yakın zamana kadar, yukarıda açıklanan yöntem, Çocuk hesaplarında işe yaramadı; bu, açık nedenlerden dolayı, kendi ayarlarını yapma ayrıcalığına izin verilmiyordu. Ancak, mantıksal olarak, ayarlarının ilgili bir yetişkin hesabı aracılığıyla ayarlanması bile daha az mümkün değildi. (Saçmalık, hesabınızı geçici olarak bir yetişkin hesabına yükseltmeniz, otomatik oynatmayı kapatmanız ve daha sonra bir çocuk hesabına geri döndürmeniz gerekiyordu!)

Neyse ki Netflix bunu şimdi değiştirdi ve siz sadece daha önce olduğu gibi (daha önce olduğu gibi web sitesi aracılığıyla ve sağ üstteki açılır menüyü kullanarak) Çocuk hesabını seçmeniz ve Hesap> Oynatma Ayarları’na gidip ‘Sonraki bölümü otomatik olarak oynat’ seçimini kaldırmanız gerekiyor.

Bir Çocuk hesabının yetişkinlerden daha az sayıda ayarı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bu kadar çok seçeneğin tümünü inceleyemezler. Fakat yine de, çocuklarınızın bir sonraki bölümün otomatik tekrarını, bilinçli ve / veya arsız olmaları durumunda tekrar açabileceklerini unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.