Netflix geçmişiniz sizi rahatsız ediyor mu?

/ 3 Aralık 2018 / 485 / yorumsuz
Netflix geçmişiniz sizi rahatsız ediyor mu?

 

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir?

Netflix‘in, tüm kullanıcılar için sunduğu inanılmaz TV şovları ve filmleri var. Öyle ki, direnmek zor olabilir. Anında bir diziye sahip olmanın, bir kişinin çözülmesine neden olabileceği ‘sadece bir bölüm’ uyarlaması dikkat çekicidir.

Tamamen açık büfe olan bu büfenin izleyicilerini, partnerine veya arkadaşlarına çok fazla bilgi veren bilinmeyen sulara yönlendirmeleri de bilinmektedir. Neyse ki Netflix, parçalarınızı gizlemek ve geçmişinizi silmek için bir yol var.

Netflix izleme geçmişini silin

PC’nizdeki bir tarayıcı üzerinden Netflix sitesine gitmeniz, giriş yapmanız ve ardından ekranın sağ üst bölümünde bulunan hesabınızın simgesini tıklamanız gerekecektir.

Açılır menüden Hesap’ı seçin.

Profilim bölümünü buluncaya kadar sayfayı aşağı doğru kaydırın. Burada Görüntüleme Etkinliğini göreceksiniz. Buna tıkla.

Şimdi son zamanlarda izlediğiniz tüm filmlerin ve şovların bir listesi sunulacak.

Sorunlu ögeyi bulmanız, adının sağındaki X sembolünü tıklatmanız ve medyanın tüm kanıtlarının kaldırılmasını sağlar.

Netflix profilleri nasıl oluşturulur?

Özel olarak kalmak istediğiniz içeriğin alışılmış bir izleyicisi olmak istiyorsanız, kendiniz ve diğer görüntüleriniz için farklı profiller oluşturmaya değer olabilir.

Giriş yaptığınızda ana profilinize erişebileceksiniz, ancak hane halkı üyeleri için birden fazla profil kurmanız kolay olacaktır. Netflix öneri algoritması, izlediğiniz görünüşte eklektik içerik yelpazesi tarafından atılmayacağından, farklı zevklere sahip çocuklar veya kişiler varsa, bu özellik iyi çalışır.

Yeni bir profil kurmak için Ana ekranın sağ üst köşesindeki profil simgesine tıklayın ve Profilleri Yönet’i seçin.

Şimdi Profil Ekle seçeneğini tıklayın ve yeni bir tane oluşturun. Bu, en azından bir başkasının kolayca değiştirebileceğinin farkında olmasına rağmen, size bir mahremiyet modifikasyonu verecektir.

Senkronizasyon da tutmak için Netflix geçmişini nasıl silebilirim?

Son bir ipucu, bir arkadaşını ya da sevdiği biriyle bir diziyi izleyenler ama direnemedikleri için ekstra bir bölümde gizlice izlemeye karar verdiler. Parçalarınızı kapatmak için tek yapmanız gereken, birlikte izlediğiniz son bölüme geri dönmek, kredilerin bitiminden hemen önce ileri gitmek, sonra ana menüye geri dönmek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.