Netflix ’in Desteklediği Telefonların Listesi Açıklandı

/ 4 Ocak 2019 / 1.350 / yorumsuz
Netflix ’in Desteklediği Telefonların Listesi Açıklandı

Netflix ’in Desteklediği Telefonların Listesi Açıklandı

 

Son birkaç yıldır iyi bir yükseliş yakalayan Netflix, gerek reklamlarıyla gerekse sunduğu hizmetle vazgeçilmezler listesinde yer alıyor. Birçok kişinin merak ettiği Netflix destekleyen telefonlar hangisi sorusu nihayet açıklandı.

Netflix, daha çok abonenin içerikleri görebilmeleri için HD ve HDR çözünürlüğe sahip telefonların listesine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Netflix, HD konusunda bir sıkıntı yaşatmıyor. Çünkü 720p veya daha yüksek HD ekran çözünürlüğüne sahip telefon sayısı piyasada bir hayli var. Ancak gel gelelim HDR çözünürlüğe sahip telefonların azınlıkta olması işi biraz zorlaştırıyor.

Netflix, HDR Desteğini Artırıyor!

 

Netflix içeriğinde HDR kalitesinde bir videonun izlenebilmesi için telefonun HDR ekran özelliğinin olması şartı gerekiyor. Piyasada HDR uyumlu cihazlar oldukça azınlıkta olunca Netflix, markaların yeni amiral gemilerinde yer verdiği HDR çözünürlük hızlı bir şekilde ivme yakalayacak olmasından dolayı HDR desteği artıyor. Peki, Netflix HDR destekleyen yeni telefonlar hangileri?

  • Huawei Mate 20
  • LG Q9 One (LM-Q927L)
  • LG X5 (X5-LG)
  • Sony Xperia XZ3 (SOV39, SO-01L, 801SO)
  • Kirin 710 veya Kirin 980’den daha güçlü telefonlar,

Netflix ‘in HDR10 içeriklerini destekleyen yeni telefonlar;

 

  • Huawei Mate 20
  • LG Q9 One
  • LG X5

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.