Netflix’e Türkçe Altyazı Desteği Ekleme

/ 5 Eylül 2018 / 2.503 / yorumsuz
Netflix’e Türkçe Altyazı Desteği Ekleme

Netflix’e Türkçe Altyazı Desteği Ekleme

Türkiye dahil 130 farklı ülkede daha hizmete giren Netflix, lisans anlaşmaları gereği belirli ölçüde içerik desteği sunuyor. Özellikle ilk başlarda içerik sayısının azlığı ve Türkçe altyazı desteğinin bulunmaması ile gündeme gelen servis, Türkçe içeriklerini arttırma yoluna gidiyor. Ancak buna rağmen izlemek istediğiniz bir içerikte Türkçe altyazı desteği bulamayabilirsiniz. Bu durum karşısında eklenti desteğine başvurarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Öncelikle Chrome eklentisi olarak tasarlanan Super Netflix’i indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Akabinde ise kullanmak istediğiniz altyazıyı Subflicks yardımıyla DFXP formatına dönüştürmelisiniz. İnternet sitesi olarak tasarlanan Subflicks, bünyesinde senkronize altyazılar barındırıyor. Eğer aradığınız içeriğe ait altyazıyı bulamazsanız başka bir platform üzerinden indirdiğiniz .srt uzantılı dosyayı internet sitesi yardımıyla dönüştürmeniz mümkün.

Netflix Üzerinde Buton Göreceksiniz

Altyazı desteğini devreye almak istediğiniz takdirde izleyeceğiniz içerik ile ortaya çıkan Super Netflix butonunu kullanmalısınız. Bu buton, altyazı seçerek senkronize edilmiş dosyayı kullanmanıza yardımcı oluyor. Başlangıçta Subflicks sayfasını açık tutmanızda fayda var.

Netflix’e Türkçe altyazı desteği ekleme, bu işlemler neticesinde mümkün oluyor. Ayrıca içerik adına yüklediğiniz altyazı dosyası için Super Netflix üzerinden senkron ayarı da yapabilirsiniz. Konuşma ile altyazı arasındaki senkronun uyuşmadığı durumlarda altyazının daha hızlı veya daha yavaş akmasını sağlamak oldukça basit. Tüm bunlar için Super Netflix butonu ile ortaya çıkan ayar seçeneklerini tercih edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.