Nvidia RTX Nedir?

/ 4 Nisan 2018 / 1.116 / yorumsuz
Nvidia RTX Nedir?

Nvidia RTX Nedir?

Microsoft ile iş ortaklığına giriştikten sonra çok daha hızlı bir şekilde gelişmeye başlayan Nvidia ekran kartları üzerinde büyük yankı uyandıracak  yeni bir teknoloji üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Nvidia tarafından geliştirilen ve Windows odaklı olarak hazırlanan RTXışın izleme teknolojisi” olarak tanımlanıyor.

Bitcoin Ekran Kartları Sektörünü Hareketlendirdi

Son dönemde Bitcoin ile beraber ekran kartı piyasası büyük bir gelişme gösterdi. GPU (ekran kartı) üreticileri Bitcoin sayesinde rekor seviyelerde kazanç sağlarken piyasada dönen yüksek para miktarı diğer teknoloji devlerinin de bu sektöre girmesini sağladı. Yaşanan yoğun talep nedeni ile yüksek donanımlı ekran kartı arayan kişilerin büyük bir bölümü boş ellerle evlerine dönerken herkesin ortak amacı en yüksek kaliteye sahip olan ekran kartını mümkün olan en minimal fiyatlarla satın almak.

Ekran Kartı Dünyasının Zirvesi Nvidia RTX

Nvidia tarafından geliştirilen ve RTX adı ile anılan yeni proje sayesinde bilgisayar kullanıcılarına daha önce hiç yaşamadıkları bir görüntü deneyimi sunulacak. RAY Tracing adı verilen bu en son teknoloji ile beraber artık bilgisayar kullanıcıları daha gerçekçi görüntü ile bilgisayar kullanma deneyimi yaşayacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada söz konusu teknolojinin geliştirilme aşamasının 10  yıl kadar devam ettiği belirtilirken yenilikçi teknoloji ile Microsft ile beraber çalışan firma kendisini sektörde kanıtlamak adına projeye çok daha fazla özen gösteriyor. Gerçek zamanlı görüntüyü mümkün olan en üst düzey kalitede izlemek isteyenlere hitap eden proje şimdiden büyük yankı uyandırmış durumda.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.