OnePlus 5’deki varsayılan uygulamalar nasıl değiştirilir?

/ 19 Eylül 2018 / 782 / yorumsuz
OnePlus 5’deki varsayılan uygulamalar nasıl değiştirilir?

OnePlus 5 Varsayılan Uygulama Ayarı

Google Play Store‘da şu anda kullanılabilen binlerce uygulama var ve bunların çoğu aynı şeyi yapıyor. Galeriler, video oynatma, kameralar veya başka türde bir uygulama, hepsi belirli görevleri yerine getirmek için kullanılabilir. Farklı türden şeyler yapmak için hangi uygulamaları kullanmak istediğinizi seçebilmeniz iyi olmazmıydı? Neyse ki, OnePlus kendi uygulama menüsünde hangi varsayılan uygulamanın bir eylem gerçekleştireceğini seçmenize izin veren bir ayar eklemiştir.

Bunu yapmak için önce ayarlar menüsüne gidin. Buradan, “Kişisel” altındaki “Uygulamalar” menüsünü aşağı doğru kaydırın. Bu, tüm uygulamalarınızı ve ne kadar depolama alanı kullandığını gösterir, ancak gerçekten aradığınız şey sağ üstteki dişli menüsüdür. Bu menü sizi uygulama izinlerine götürecektir, ancak her bir eylem türü için size varsayılan uygulamaların bir menüsünü de verecektir. Hangi uygulamaların bağlantı açtığını değiştirebilecek ve SMS ve tarayıcı uygulamaları gibi bireysel varsayılanları da değiştirebilirsiniz.

 

Sistem, hangi uygulamayı ilk kez kullanmak istediğinizi sormak isteyecek olsa da, herhangi bir zamanda onları değiştirmek istediğinizde bu menüye sahip olmak güzel.

Varsayılan uygulamalarınız nelerdir?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.