OnePlus 5T’de HD Sorunu

/ 16 Aralık 2017 / 951 / yorumsuz
OnePlus 5T’de HD Sorunu

OnePlus 5T’de HD Sorunu

OnePlus’ın son telefonu olan OnePlus 5T’nin satışa sunulmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen cihaz, bir önceki cihazlar gibi popüler bir şekilde yayıldı. Hem inceleyenler hem de kullanıcılar cihazı fiyat/performans açısından bolca övdü. Fakat cihazda ufak bir sorun var gibi gözüküyor.

HD İçerik Oynatılmıyor

OnePlus, son çıkan cihazı OnePlus 5T ile ilgili kamera, yüz ile kilit açma ve parmak izi tarayıcı gibi alanlarda yaptığı yenilikler ile deneyimini geliştirmeye çalışsa da ufak bir sorun bulunuyor. Cihaz; Netflis, Amazon ve benzeri hizmetlerden HD görüntü akışını yapamıyor. OnePlus’ın forumlarında bahsi geçen konuda kullanıcılar, telefonların Google’ın Widevine DRM plug-in’i için gerekli desteğe sahip olmadığını söylüyor. HD içeriğin oynatılabilmesi için cihazların Level 1’i desteklemesi gerekiyorken, OnePlus 5T yalnızca Level 3 destekliyor. Aynı zamanda bu sorun haziran ayında çıkan OnePlus 5’te de bulunuyor.

Firmadan Güncelleme Sözü

OnePlus, bu sorunu kabul ederek gelecek bir güncelleme ile Widevine Level 1 desteğini getireceğine dair söz verdi. Fakat bu güncellemenin ne zaman geleceği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler