OnePlus 6 Ekran Titriyor

/ 7 Ağustos 2018 / 681 / yorumsuz
OnePlus 6 Ekran Titriyor

OnePlus 6 Ekran Titriyor

2018 yılında satışa çıkan akıllı cep telefonları arasında en çok ses getirenlerden biri olarak kabul edilen OnePlus 6 modeli için dikkat çekici bir sorun iddiası ortaya atıldı. Telefonu satın alan kişilerin teknoloji forumlarında yapmış oldukları yorumlara göre OnePlus 6 modelinin ekranı sorunlu. Cihazın ekranında titreme sorunu yaşanıyor.  Peki, OnePlus 6 titreme sorunu nedir, nasıl çözülür?

Yayımlanan Son Güncellemeyi İndirenler Pişman Oldu

Aslında sorun cihaz için yayımlanan son güncelleme olan OnePlus 6 OxygenOS 5.1.8 sürüm güncellemesi sonrasında yaşanmaya başlandı. Son sürümü yüklemeden önce telefonlarını sorunsuz kullanan kişiler güncellemeyi indirdikten sonra ekranlarında titreme sorunu yaşanmaya başladığını söyleyerek şikâyete başladı. Sorun otomatik parlaklık aktif hale geldiğinde ortaya çıkıyor ve ekran titremeye başlıyor.

Yayımlanan Yama İşe Yaramadı

Şikâyetlerin artması üzerine OnePlus hemen bir yama yayınlamış ve sorunu çözmeyi amaçlamıştı ancak yayımlanan OxygenOs 5.1.9 yaması da etkisiz oldu. Yeni yamayı indiren bazı kullanıcılar sorunlarının çözüldüğünü yazsa da pek çok kullanıcının sorunun devam ettiğini gösteren videolar atması sorunun hala devam ettiğini çok net bir şekilde ortaya koydu.

Teknoloji forumları üzerinden çare arayan kişilerin üretmiş oldukları çözümler ise ne yazık ki geçici çözüm önerileri olarak öne çıkıyor. Örneğin otomatik parlaklığın devre dışı bırakılması sonucunda titreme sorunu sona eriyor ancak kullanıcılar OnePlus tarafından kalıcı bir çözüm üretilmesini talep ediyorlar.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler