Oynadığınız Oyunu Facebooktan Canlı yayınlayın

/ 15 Kasım 2017 / 932 / yorumsuz
Oynadığınız Oyunu Facebooktan Canlı yayınlayın

Facebook Üzerinden Oyun Canlı Yayını Yapmak

Bilgisayarda oyun oynarken aynı anda görüntüleri Facebook üzerinden canlı olarak paylaşmak istiyorsanız, kendi profil sayfanızdan yapmanız mümkün. Bilgisayar üzerinden kullanıma açılan Facebook Live özelliği sayesinde oyun oynarken canlı yayın yapabiliyorsunuz.

Oyun Yayını Nasıl Yapılır?

Oyun oynarken aynı anda Facebook üzerinden canlı yayın yapmak için web kameranızın olması gerekiyor. Ayrıca Open Broadcaster Software yani kısaca OBS adlı yazılıma ihtiyacınız var. Bu ücretsiz yazılımı kullanmak için öncelikle programı indirip kurulumu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra Facebook ana sayfası üzerinden Canlı Video kısmını seçip, videonun kimlerle paylaşılacağını seçmeniz gerekiyor. Facebook’un web kameranızı kullanmasına izin vermeniz istendiğinde, onaylayıp harici bir kaynaktan yayın aktarma seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Açılan yeni sayfada Canlı Yayın Oluştur seçeneğini ve ardından yayını nerede paylaşacağınızı seçiyorsunuz. Yayını dilerseniz kendi zaman tünelinizde, dilerseniz bir arkadaşınızın duvarında ya da Facebook grubu üzerinde paylaşabiliyorsunuz. Seçimin ardından açılan pencerede OBS üzerinde kullanılacak olan bilgiler yer alıyor, pencereyi kapatmayın. Ardından yazılımı çalıştırıp Kaynaklar bölümünün üzerindeki Ekle menüsünün altından Oyun Yakalama’yı seçiyorsunuz. Ve yayınınıza bir isim veriyorsunuz.

Hangi oyunun yayınını yapacağınızı seçip, oyunu çalıştırmanız gerekiyor. Ayarlar kısmından yayın kalitesini yapılandırmanız gerekiyor. Kalite üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak istemiyorsanız Yayın Ayarları bölümüne geçip, Facebook üzerinden açtığınız sayfadaki bilgileri kullanıyorsunuz. Sonunda yayını başlatabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.