Özel Numara Öğrenme İşlemi

/ 9 Temmuz 2019 / 375 / yorumsuz
Özel Numara Öğrenme İşlemi

Bu yazımızda özel numaradan rahatsız edilen kişiler için özel numarayı nasıl öğreneceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Telefonuna gelen gizli arama sizi bir süre sonra rahatsız edebilir. Özel numara öğrenme konusunda yapabileceğiniz fazla bir işlem yoktur ve en mantıklı yöntem operatörünüze göre özel numaralardan gelen aramaları kapatmak olacaktır. Özel numaralardan gelen çağrıları kapattığınız zaman karşı taraf artık size ulaşamayacaktır.

Gizli numaralardan gelen aramaları operatör servisine göre kısa bir işlem uygulayarak kapatabilirsiniz. Özel numara öğrenme konusuna gelecek olursak, bazı uygulamalar sayesinde numaraları öğrenebiliriz. CIA ve Whoscall tarzı uygulamalar üzerinden gizli numara öğrenilebileceği kullanıcılara sunuluyor. Ancak bu tarz uygulamaların numara öğrenme konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Bu konuda bazı uygulamalarda sizi kandırabilir. Ayrıca özel numara konusunda internet sitelerinde sayfalar yer almaktadır ve bu sayfalarda bazı kullanıcıları kandırabilir. Özel numara tespitinde bulunmak istiyorsanız savcılığa başvurmanız gerekecektir. İlk olarak özel numaralardan gelen çağrıları kapatmanızı isteriz ama fazlasıyla rahatsız ediliyorsanız ve gelen çağrıyı öğrenmek istiyorsanız savcılığa başvurmanız gerekecektir.

Savcılığa gidere bulunacağınız şikâyet hakkında dilekçe yazmanız gerekecektir. Dilekçe yazdıktan sonra yasal süreç devreye girecektir. Numara tespitine bu adımlar sayesinde ulaşabilirsiniz. Mahkeme sonucuna göre numara tespiti yapılabilir ancak bu süreç uzun da sürebilir. Süreç uzun olunca da sizin canınız sıkılabilir en mantıklı yöntem özel numaraları kapatmak olacaktır. En son uygulanacak yöntem de numara değiştirmek olmalıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular