P30 Pro mu S10 Plus mı daha iyi?

/ 28 Mart 2019 / 1.238 / yorumsuz
P30 Pro mu S10 Plus mı daha iyi?

Bugün sizler için merak konusu olan Huawei P30 Pro ve S10 Plus modeli hakkında kıyaslama yapacağız. Bu kıyaslama da hem performans hem kamera hemde tasarımda dikkat çeken noktaları belirteceğiz.

Sizlerinde bildiği gibi Galaxy S10 Plus ile aynı seviyede olan bu telefonların teknik detaylarını sizler için derledik. Bu detaylardan yola çıkarak sizler hangi modelin size hitap ettiğini daha rahat anlayabileceksiniz.

P30 Pro mu S10 Plus mı tercih edilmeli?

Bu iki model telefonun donanımları sizlerinde bildiği gibi üst seviye olarak geliyor. Özellikle kamera konusunda P30 Pro’nun daha ağır bastığını belirtelim. Tasarım konusunda ise S10 Plus daha ağır basıyor. İşte detaylar…

P30 Pro ve S10 Plus Ekran Kıyaslaması

P30 Pro’nun ekranı FHD+ 6,47 inç bir ekran olarak geliyor. S10 Plus ekranına baktığımızda ise 6,40 inç QHD+ olarak geliyor. Bu bakımdan S10 Plus’ın piksel yoğunluğunun daha fazla olduğunu gösteriyor. Yinede bu durumda P30 Pro çözünürlüğü bir tık daha aşağıda olduğundan şarj süresi olarak öne geçmesini sağlayacaktır.

P30 Pro ve S10 Plus Kamera Kıyaslaması

P30 Pro‘nun kamerasının çok iddialı olduğunu belirtelim. Arka kısımda yer alan üç kamera ile ön kısımda tek kamera yer alıyor. Bu kameralardan arkadakilerin 40 MP olduğunu ve F/1.6 diyafram açıklığı olduğu biliniyor. Ek olarak ise AIS + OIS cihazda yer alıyor. 4K 6 FPS video kaydı yapabilirsiniz. Düşük ışıklarda ise 409.600 ISO değeri güzel fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Ön kamera konusunda ise 30 MP sensör yer alıyor.

S10 Plus’da ise arkada üç kamera ve önde iki kamera yer alıyor. Arka kameralar 12MP ve OIS desteği ile F/1.5 ve f/2.4 diyafram açıklığı yer alıyor. Ön kameralar ise 10 ve 8 MP olarak geliyor. Ön kamerada portre modu yapmanız mümkün.

P30 Pro ise karanlık yerlerde çok daha iyi fotoğraf çekiyor.

P30 Pro ile S10 Plus Donanım kıyaslaması

P30 Pro’da sekiz çekirdekli Kirin 980 7nm işlemci yer alıyor. Buna ek olarak Mali G76 MP10 GPu bulunuyor. 6GB RAM ve 128 GB depolama ev sahipliği yapıyor.

S10 Plus ise Exynos 9820 ile 8nm teknolojiyi kullanıyor. GPU konusunda ise Mali G76 ile geliyor. 8GB RAM ve 512GB’a dek depolama sunuyor.

Test sonuçlarına çok az bir farkla Samsung S10 Plus’ın bir tık daha hızlı olduğu görülüyor. Bunun sebebi ise daha fazla RAM olması.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.