Parti Üyeli Nereden Sorgulanır?

/ 18 Ekim 2019 / 945 / yorumsuz
Parti Üyeli Nereden Sorgulanır?

Siyasi parti üyeliğinizi sorgulamak istiyorsanız eğer bugün size bu konudan bahsedeceğim. Eğer Türkiye Cumhuriyetinde mevcut kayıtlı olduğunuz partiyi öğrenmek istiyorsanız e-devlet sisteminden Yargıtay siyasi parti üyeliği sorgulaması seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

PARTİ ÜYELİK SORGULAMA İŞLEMİ;

  • “https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-siyasi-parti-uyeligi-sorgula” adresine giderek TC kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.
  • Eğer parti üyeliğiniz yoksa karşınıza çıkan ekranda herhangi bir parti üyeliğiniz bulunmamaktadır yazacaktır.
  • Parti üyeliğiniz varsa üye olduğunuz partinin kayıtlarını görebilirsiniz.

 

Parti üyeliğinizi silmek istiyorsanız eğerhttps://www.turkiye.gov.tr/yargitay-siyasi-parti-uyeligi-iptal-basvurusu adresine giderek iptal edebilirsiniz. Üyeliğiniz iptal olduğu zaman siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır yazısını göreceksiniz böylelikle parti üyeliğinizi silmiş olacaksınız.

Sormak istediğiniz sorularınız var ise yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.