PayPal Onay Mesajı Gelmiyorsa Ne Yapmalıyım?

/ 5 Ekim 2019 / 946 / yorumsuz
PayPal Onay Mesajı Gelmiyorsa Ne Yapmalıyım?

PayPal para çekmek için telefona kod gelmiyorsa ne yapmalıyız bugün bu konudan bahsedeceğim. Herkesin de bildiği gibi PayPAl Türkiye’den çekildi artık alışveriş yapılamıyor.

Fakat alışveriş yapamıyorsunuz ama hesabınız da para kalmış olabilir. Bu parayı nasıl hesabınızdan çekebilirsiniz yada eft işlemi gerçekleştirebilirsiniz önce bundan bahsedeyim. PayPal ülkemizde çok önemli bir yere sahipti, yurt-dışında hala bazı siteler PayPal’ı kullanıyor. PayPal hesabınızda ki paranızı Türkiye hesabına nasıl aktarabilirsiniz bir bakalım.

PayPal Hesabından Para Aktarma

Resmi sitelerinden bulunan duyuruya göre hesabınızda bulunan parayı Türkiye bankalarına aktarabiliyorsunuz. Para çekmek için de hesap onayına ve cizdan onayına ihtiyacınız var. Bunun için de telefonunuza bir kod gelecek ve bu 4 haneli kodu onay kısmına yazmanız gerekiyor. 4 haneli kodu cihazınıza gönderirken 0236 7400079 ve +1 402 9357733 bu numaralar kullanılabilir bilginiz olsun. Peki bu size gelmesi gereken kod gelmiyorsa ne yapmalıyız?

PayPal Telefona Kod Gelmiyor Sorunu

Kod gelmemesi ya telefonunuzdan yada operatörünüzden kaynaklı bir sorun olabilir. Yada artık Türkiye’den çekildiği için bildirim mesajları gelmeyebilir.

1- Kod gönderme işlemini yeniden gönderin, eğer yine olmadıysa aşağıdaki adımları takip edin.

2- Telefonla arayın ve kod alamadığınız için “Başka bir yolla onaylayın”

3- Başka bir yer açılacak oradan “Sizi arayalım”  kısmını seçin ve numara ekli ise seçim yapın.

4- “Sonraki” butonuna tıklayın, 4 haneli bir kod çıkacak ve birkaç saniye sonra sizi arayacaklar.

5-  Arama geldiyse kodu telefona tuşlamanızı isteyecekler, kodu tuşlayıp girin ve bekleyin bilgisayardan onaylandığını göreceksiniz.

6- Hala sorun devam ederse PayPal müşteri hizmetleriyle görüşün.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.