PDF dosyasından şifre nasıl kaldırılır?

/ 12 Kasım 2018 / 470 / yorumsuz
PDF dosyasından şifre nasıl kaldırılır?

 

PDF şifresi nasıl kaldırılır?

PDF dosyaları çok yaygın  kullanılmakta ve içerikte belli bir noktada şifre korumasına rastlayacaksınız. İçerideki bilgiye gerçekten ihtiyaç duyduğunuz anda bir panik içinde olabilir, isyan edip sıkılabilirsiniz derin bir nefes alın ve sakin konuma geldikten sonra çözümünüz burada. PDF dosyalarını ücretsiz açabilmeniz için size birkaç farklı yol göstereceğiz.

Google Chrome’daki PDF dosyalarından şifreler nasıl kaldırılır?

Google Chrome‘un makinenizde yüklü en son sürümüne sahip olduğunuzdan ve söz konusu PDF dosyasını en üstteki Chrome sekmesine sürükleyip bırakın.

Sağ üstteki yazdırma seçeneğini seçin. Baskı arayüzü yüklendikten sonra, hedefin altındaki ‘Değiştir…‘ düğmesine tıklayın ve ‘PDF olarak kaydet‘ seçeneğini seçin. Daha sonra soldaki ‘Kaydet‘ ve tekrar açtığınızda dosyaya bir şifre eklenmez.

Ücretsiz yazılım kullanarak PDF dosyasından şifre nasıl kaldırılır?

PDF dosyalarından şifreleri kaldırmanıza izin veren iki ücretsiz yazılım parçası vardır. PDFelement ve PDF Password Remover , hem kullanımı çok kolay hem de güçlü araçlar için iyi seçeneklerdir.

Yazılım kullanımı oldukça sezgiseldir, yazılımı indirip yükledikten ve verilen talimatları uyguladıktan sonra PDF dosyanızı açmanız yeterlidir.

Adobe Reader kullanarak PDF dosyasından şifre nasıl kaldırılır?

Adobe Reader‘ı indirin ve yükleyin, ardından istediğiniz PDF‘i açın. Dosyada, Özellikler‘e gidin ve soldaki İzin Ayrıntılarınıza gidin.

Güvenlik sekmesinde, şifreyi kaldırmak için ‘Güvenlik Yöntemi‘ açılır menüsünde ‘Güvenlik Yok‘u seçin, ardından PDF‘i kaydedin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.