Photoshop uygulamasında resim çevirme ve döndürme özelliği nasıl yapılır ?

/ 3 Kasım 2019 / 1.053 / yorumsuz
Photoshop uygulamasında resim çevirme ve döndürme özelliği nasıl yapılır ?

Bugün sizlere photoshop kullanıcıları için resim çevirme ve döndürme işlemi nasıl yapılır bundan bahsedeceğim. Photostop uygulamasında resim editlemesi yapılırken veya rötuş yaparken resmi çevirmek ya da ters çevirmek gerekir bunu nasıl yapacağımızı anlatacağım.

Photstop uygulamasında resim çevirme işlemi için öncelikle araçlar menüsünü seçiyoruz. Araçlar menüsüne girdikten sonra Görüntü seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında görüntüyü döndürme menüsüne giriyoruz. Girdikten sonra resim çevirme işlemini yapmaya başlayabiliriz. 180 derece resmi tam geri çevirme işlemi yapabilirsiniz. 90 derecelik CW resmi ise bir tur saat yönünde çevirme, 90 derecelik CCW resmi bir tur geriye alma veya saat yönünün tam tersi çevirme işlemi yapabilirsiniz. Arbitrary ( isteğe bağlı ) eğer bu seçeneği seçerseniz döndürme işleminde tamamen bağımsız döndürme derecesini ve yönünü kendiniz istediğiniz gibi belirliyorsunuz.

Rotate canvas ( döndürme tuvali ) burada Angle yani açıyı siz yazıyorsunuz kaç derece açı ile çevirmek istiyorsanız ve döndürme yönü CW (saat yönü), CCW (saat yönünün tersi ) resimleri döndürme ve çevirme açılarını istediğiniz gibi yapabiliyorsunuz.

Flip horizontal canvas ( yatay tuval çevirme ), flip canvas vertical ( dikey çevirme ) ile de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.