Piksel 3 yeni kamera özelliklerini tanıtıyor

/ 24 Ekim 2018 / 554 / yorumsuz
Piksel 3 yeni kamera özelliklerini tanıtıyor

 

Piksel 3 kamera ve özellikleri

Bir telefonun sunabileceği en iyi kameralardan birine sahiptir. Kameranın başarısı kısmen donanımdan ve kısmen yazılım ayarlarından kaynaklanmaktadır.

Pixel 3 Kamerası nasıl kullanılır?

Telefonun dış kısmında, uyku / uyandırma düğmesine iki kez bastığınızda Pixel 3‘ün kamerası açılır. Kapak kamerasını Ayarlar > Sistem > Hareketler > Kapaklı Fotoğraf Makinesi’ni etkinleştirirseniz , ön ve arka kamera arasında bileğinizi iki kez ileri ve geri döndürerek hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Pixel 3 kamera modları nelerdir?

Piksel kamera uygulamasında dokuz mod vardır :

Panorama
Portre
Kamera
Video
Fotoğraf Küresi
Ağır çekim
Photobooth
Oyun alanı
Lens

Bu modların ilk dördü her zaman vizörün tabanı boyunca kullanılabilir. Modlar arasında geçiş yapmak için ekran boyunca sola veya sağa kaydırın. “Daha fazla” seçeneğinin seçilmesi, kalan kamera modlarını ortaya çıkaracaktır.

Pixel 3 Top Shot nedir?

Hiç bir fotoğraf çektirmek, sadece birinin gözlerini kırptığını farketmek için, ya da yakalamaya çalıştığın hareket, deklanşöre basmadan önce sadece birkaç dakika oldu mu? Top Shot, kaçırılan çekimler için Google‘ın çözümüdür.

Top Shot, deklanşöre basıldıktan hemen önce ve hemen sonra birkaç fotoğraf çeker ve daha sonra grubun en iyi fotoğrafını belirler. En İyi Çekimi kullanmak için öncelikle Vizörün üst tarafındaki dairesel simgeye hafifçe dokunarak Hareket Fotoğraflarını etkinleştirmeniz gerekir. Sürekli Çekim’i kullanmak için , Hareket otomatik yerine Hareket Açık‘ı seçmek en iyisidir.

Pixel 3 Top Shot nasıl kullanılır?

Hareket etkinken, normalde yaptığınız gibi fotoğraf çekin. Ardından, nasıl istediğinizi belirtmeyen bir çekim yaptığınızda, Fotoğraflar uygulamasını açın ve fotoğrafı görüntüleyin. “Fotoğrafta çekimler” başlıklı bir bölüm bulacağınız fotoğrafı hızlıca kaydırın. Bu fotoğraf şeridi, çoğu zaman orijinal fotoğraftan daha iyi olan önerilen çekimler içerecektir.

Pixel 3 Hareket Otomatik Odaklama nedir ve nasıl kullanılır?

Sürekli hareket eden bir şeyin fotoğrafını veya videosunu çekmek genellikle odak dışı, bulanık çekimlere neden olur. Pixel 3‘te artık Hareket Otomatik Odaklama özelliği bulunuyor. Bu, bir nesneye dokunabileceğinizi ve kameranın nesneyi izleyeceği, odağı gittikçe sürekli ayarlayacağı anlamına geliyor.

Hareket Otomatik Odaklama özelliğini etkinleştirmek için, deklanşöre basmadan önce takip etmek istediğiniz konuya dokunun. Konu üzerinde beyaz bir daire görünecek ve gerektiğinde hareket edecektir.

Pixel 3 Grup Özçekimi

Pixel 3‘teki öne bakan kamera, çekimlerinizde çevrenizden veya daha fazlasından yararlanarak uzaklaşmanızı sağlar. Google, bu özelliği, herkesi kareye almak için mücadele eden çeşitli kullanıcılar artık derin bir nefes alıp, sonunda biri bizim ihtiyacımızı karşıladı diyebilir.

Ön taraftaki kamerayı kullanırken, büyütme arayüzünü büyütmek için büyüteçe dokunun. Kaydırıcıyı ayarlayarak uzaklaştırın ve fotoğrafınızı çekin.

Pixel 3 RAW + JPEG nedir ve nasıl kullanılır?

Pixel 3, daha yaygın JPEG dosya formatının yanı sıra bir fotoğrafın ham sürümünü saklama seçeneğine de sahiptir. Ham dosyalar, algılayıcı tarafından yakalanan işlenmemiş görüntüdür. Bu da dosyalar JPEG‘den daha az kaplar ve dolayısıyla daha fazla depolama alanına sahip olursunuz.

Ham yani işlenmemiş görüntüyü düzenlemek istiyorsanız, yalnızca bu özelliği etkinleştirin ve bunu yapmanın daha fazla depolama alanı kullanacağını unutmayın.

Fakat ortalama bir kullanıcı için, RAW + JPEG devre dışı bırakmak bir yoldur.

RAW fotoğraflarını etkinleştirmek için, Kamera uygulamasını açın ve alt kısımdaki çeşitli modlardan Daha Fazla’yı seçin . Ardından, Ayarlar > Gelişmiş’i seçin ve ardından RAW(olmamış) yakalamayı etkinleştirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular