Ping Süresi Nasıl Düşürülür?

/ 3 Ağustos 2018 / 774 / yorumsuz
Ping Süresi Nasıl Düşürülür?

Ping Süresi Nasıl Düşürülür?

Oyun oynayan kişileri sıklıkla çileden çıkaran sorunların başında yüksek ping süresi gelmektedir. İnternet hızı ile alakalı olarak yaşanan sorunlar arasında yer alan yüksek ping süresi çoğu zaman oyuncuların internetten dahi soğumasına neden olmaktadır. İnternet bağlantı hızının kalitesini anlamak için çoğu zaman kişiler yüksek gönderme ve yüksek indirme hızı üzerinden değerlendirme yapmakla yetinmektedir. Oysaki internet ping süresi de internet kalitesi açısından son derece önemli bir göstergedir. Peki, ping süresi nasıl düşürülür?

Ping Süresi Nedir?

İnternet tabanlı oyunların tümünde yüksek oranda veri akışı sağlanır. Özellikle de online oyunlar olarak bilinen çevrimiçi oyunlar için bu akış çok daha hızlıdır. Bağlantının tepki süresi olarak tanımlanan ping süresi bu nedenle oyuncular için büyük önem taşımaktadır. Oyunun sık sık donması ya da takılması şeklinde kendini gösteren ping süresi sorunları çoğu zaman oyuncuları çileden çıkarmakta, oyunun en önemli yerinde yaşanan takılmalar nedeni ile oyuncular hak kaybederek oyundan çıkmak zorunda kalmaktadır.

Ping Süresi Düşürme Nasıl Yapılır?

Ping süresini düşürme oyuncular için çok önemlidir. Düşük ping süresi daha hızlı tepkime anlamına geldiği için oyunun da çok daha hızlı ve seri oynanmasını sağlar. Mümkün olan en kısa sürede en iyi hıza ulaşmak için internete bağlı olan cihazları kapatmak ya da internet bağlantılarını kesmek, kablosuz bağlantı kullanılıyorsa modeme yakın oturmak, internet indirme işlemleri varsa bunları iptal etmek işe yarayacak çözüm önerileridir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular